Bugun...


HIDIRELLEZ ATEŞİ ŞİŞLİ’DE YANACAK

facebook-paylas
Tarih: 03-05-2017 15:19
         
HIDIRELLEZ ATEŞİ ŞİŞLİ’DE YANACAK

Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu, baharın habercisi Hıdırellez, 5 Mayıs Cuma günü Maçka Sanat Parkı’nda kutlanacak. Şişli Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez şenliğinde pek çok müzik grubu ve sanatçı sahne alırken, dilekler dilenip, Hıdırellez ateşinin üzerinden atlanacak.

Şişli Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Hıdırellez’i şenlik havasında kutlayacak. Dileklerin dilendiği, umutların paylaşıldığı, baharın neşesinin eğlenceye dönüştüğü Hıdırellez şenliği 5 Mayıs Cuma günü Maçka Sanat Parkı’nda düzenlenecek.

Şenliğe katılanlar hem Hıdırellez’in en yaygın ritüeli olan Hıdırellez ateşinin üzerinden atlayacak hem de özel tasarlanan dilek ağacında dileklerini dileyecekler. Balkan Bandosu gün içinde Şişli sokaklarını gezerek, müzik eşliğinde halkı şenliğe davet edecek. Her köşesinde ayrı bir eğlencenin ve etkinliğin yapılacağı kutlamalar ise saat 16.00’da DJ performansıyla başlayacak. Parkın belirli yerlerinde atölyeler ve gösteriler düzenlenecek. Matmazel Coco’nun sunuculuğunu yapacağı şenliklerde saat 19.00 itibariyle de Balkan Bandosu, Kobra Murat, Fahrettin Sekmeç, Ahırkapı Orkestrası’nın solisti Gülay Gül, Ege Hijaz Grubu ve Roman Dans Grubu sahne alacak. Küçük ritim sanatçısı Küçük Sercan ise hem atölyelerde çocuklara ritim dersi verecek hem de sahnede ritim şovunu sergileyecek.

Gece 23.00’a kadar devam edecek olan şenlik, Hıdırellez ruhuna uygun olarak bütün vatandaşlara açık.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI