Bugun...


Havadar seçim turu
MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, İzmir'de seçim çalışmalarını 1979 model üstü açık ciple yapıyor. Mikrofonla halkı selamlayarak dolaşan Vural, emekli görünce "Yılda iki ikramiye ile yüzünü güldereceğiz" derken, inşaat işçilerine asgari ücreti bin 400 liraya çıkaracaklarını söylüyor. Vural, "Bu iktidarın arkasına teneke bağlayacağız", "Kara saraydan alıp vatandaşa vereceğiz" anonsları yapıyor.

facebook-paylas
Tarih: 13-05-2015 18:33
         
Havadar seçim turu

 
TBMM'nin renkli simalarından MHP İzmir Milletvekili Oktay Vural, yeniden milletvekili adayı olduğu 1'inci bölgedeki seçim çalışmalarında da farklı tarzını ortaya koydu. 1979 model üstü açık bir ciple İzmir'in cadde ve sokaklarını gezen, dağ köylerine tırmanan Vural, ses sistemli aracında elinden mikrofonu düşürmüyor. Sağ eliyle selam veren Vural, sol elindeki mikrofondan emekli görünce, "Yılda iki ikramiye ile yüzünü güldüreceğiz" diye seslenirken, taksi durağından geçerken "Araçları yeniliyoruz. ÖTV kalkıyor" diyor.

Ellerinde ders kitaplarıyla yürüyen öğrencilere MHP'nin 10 bin lira yükseköğrenim bursu vaadini hatırlatırken; inşaat işçilerine, benzinlikteki pompacılara asgari ücreti bin 400 liraya çıkaracaklarını söyledi. Esnafa "Yüzünüzü MHP güldürecek" diyor. Vural seçim çalışmaları sırasında, kazı kazan satan bayiye, "7 Haziran'da kazımadan kazanamayız" diye seslenirken, pastanede kurabiye yiyen kadınlara "Hiç çağırmıyorsunuz bakıyorum" sözleriyle takıldı.

Vural, aracın yavaşlamasıyla yanına gelen ve "Bizi bunlardan kurtarın" diyen vatandaşa, "Bu iktidarın arkasına teneke bağlayacağız", "Kara saraydan alıp vatandaşa vereceğiz", "Suriyeli'ye var, emekliye yok" dedi. Özellikle kadınlar, Kasım ayında 52 yaşında kanser nedeniyle hayatını kaybeden eşi Tuba Vural'ı hatırlatarak, baş sağlığı diledi ve "Çok üzüldük, Allah sabır versin" dedi.

Öğle yemeği yemeye fırsat bulamayan Vural, cipini bir çiğ köftecinin önünde durdurdu ve acısını, yeşilliğini, nar ekşisini bol koyarak kendi elleriyle hazırladığı çiğ köfyeyi afiyetle yedi. Oğlu Oğuz Vural da fotokopter kullanarak babasının seçim çalışmalarını havadan görüntedi.

MHP'li Oktay Vural, ciple seçim turuna çıkmasının nedenini şöyle anlattı:

"Otomobilin içinde dolaşınca vatandaş göremiyor, sıcak temas kurulamıyor. İzmir sıcak. Üstü açık ciple elimde mikrofon, hem vatandaşı görüyorum, hem de sesleniyorum. Sanal değil gerçek, cismimle ve sesimle halkın arasındayım. Böyle olunca hem daha hızlı hareket ediyorum hem de o samimiyeti hissediyorum. Yoğun geçen meclis çalışmaları nedeniyle İzmirli ile kucaklaşamadım. Seçim de onlara dokunmak, gözlerinin içine bakmak istedim. Seçmenim de bana dokunmak istiyor, iniyorum selfie çekiyorum, kucaklaşıyoruz, dertleşiyoruz, onların taleplerini alıyorum. Ben halkın içine girmeden siyaset üretemem" dedi.

LPG'li cipi bir partili arkadaşının seçim çalışmaları süresince Vural'a tahsis ettiği öğrenildi.

Elif DEMİRCİ/İZMİR, Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI