Bugun...


Hastanelere başvuranların sayısı artıyor!

facebook-paylas
Tarih: 28-08-2016 17:16
         
Hastanelere başvuranların sayısı artıyor!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde hastaneye başvuranların sayısı 10 bini bulurken, zehirlenmeye içme suyundaki türü henüz saptanamayan bakterinin neden olduğu belirtildi. Nüfusu 140 bin civarında olan ilçede, hemen her aile en az bir ferdi için hastaneye başvurdu. Öte yandan CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç 15 bin kişinin zehirlendiğini öne sürdü.

Dün geceden bu yana hastanelere mide bulantısı, baş dönmesi ve yüksek ateş şikayetleriyle ilgili başvuranların sayısı artıyor. İlçedeki sağlıkmerkezleri ve hastanelere aynı şikayetlerle başvuranların sayısının 10 bini bulduğu belirtildi.

Öte yandan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından ilçe sakinlerine kamyonlarla damaca suyu ile kent merkezinden tankerlerle getirilen su dağıtılıyor.

"EĞER SABOTAJ VARSA..."

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da sorunun nereden kaynaklandığını bilmediklerini ve tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, şu değerlendirmede bulundu:"Sorunun çözümü ve bir an önce nihai çözüme ulaştırılması yönünde gayret ediyoruz. Biz de ek tedbirler alıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak inşallah bugün itibariyle hazır su dağıtacağız. Fabrikalarla konuştuk. Vatandaşlarımıza tavsiyemiz, sebebi tam kesin olmasa bile araştırmalar yoğun bir şekilde sürüyor. Vatandaşlarımızın suyu kaynatarak içmeleri veya bizim dağıtacağımız hazır suyu kullanmaları yönündedir. Bu olay sonuçlanıncaya kadar temkinli davranmalarını rica ediyoruz. Bizim soruşturmamız da devam ediyor. Eğer KASKİ'den kaynaklanan sorun, ihmal veya sabotaj varsa böyle bir durumu en ağır şekilde cezalandıracağız."

CHP'Lİ VEKİLDEN ÇARPICI İDDİA

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde binlerce kişinin sudan zehirlenmesi olayında CHP Parti Meclisi Üyesi Ali Öztunç'tan çarpıcı bir iddia geldi. Öztunç gerçek rakamın 5 bin değil 15 bin olduğunu öne sürdü.

İşte Öztunç'un Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklama: “Elbistan’da su nedeniyle hastanelere akın eden hemşehrilerimin sayısı 5 bin değil 15 bin. 90 hemşehrim yatarak tedavi altına alındı. Sebep klor eksikliği ve kanalizasyonun su şebekesine karışması. Bu Açıkça bir ihmalidir. Bunun Hesabını yetkililer vermek zorundadır.”
Kaynak: Milliyetloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI