Bugun...


Hasdal’dan şeref sofrasına
Poyrazköy davasında beraat eden Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit ile Albay Ercan Kireçtepe, komutan sofrasında Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun yanında yemek yedi.

facebook-paylas
Tarih: 08-02-2016 19:42
         
Hasdal’dan şeref sofrasına

Temmuz 2009 tarihinde Poyrazköy’de boş araziye gömülmüş olarak bulunan patlayıcılar ile ilgili bir çok asker, örgüt üyeliği ve yöneticiliği iddiasıyla tutuklanarak Hasdal Cezaevine gönderildi. Haklarında müebbet hapis istemiyle iddianameler hazırlandı. Ancak herşeyin bir komplo olduğunun ortaya çıkmasıyla 2015 yılında bütün sanıklar beraat etti. Beraat sonrası da askerlerin birçoğu göreve döndü. Bu askerlerden ikisi ise Poyrazköy davası sanıklarından Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit ile Albay Ercan Kireçtepe oldu. Terör örgütü üyeliği iddiasıyla müebbet hapis istemiyle yargılanıp 7.5 ay tutuklu kalan ve beraat eden Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit terfi alıp SAT Komutanlığı’na atandı. Kireçtepe’de 4,5 yıllık tutukluluğun ardından yarbaylıktan albaylığa terfi ettirilerek görevine döndü. Dün de İstanbul’da çeşitli denetimlere katılan Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar ile Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu ile asker sofrasında buluştu.

SAT komandolarıyla yemek

İstanbul’daki birliklerde incelemelerde bulunan Orgeneral Akar, önceki gün Deniz eğitim ve Öğretim Komutanlığı’nı ve bağlı birimleri ziyaret etti. SAT komandolarıyla bir araya geldi. Yemekte Akar’ın yanına Poyrazköy davasında yaklaşık 4,5 yıl hapis yattıktan sonra beraat ederek görevine dönen Albay Ercan Kireçtepe oturdu. Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’nun yanına da SAT Komutanlığı’na atananan Deniz Yarbay Mustafa Turhan Ecevit oturdu. İki subayı Genelkurmaybaşkanı ve Deniz Kuvvetleri Komutanının yanına alıp yemek yemesi dikkat çekerken fotoğraflara,”Şeref sofrasında buluştular” yorumları yapıldı. Albay Kireçtepe, yıllar önce gerçekleştirilen Kardak operasyonunun kahramanları arasında yer almıştı.

Kaynak: Vatan / Çağdaş Ulus
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI