Bugun...


HANEFİ MAHÇİÇEK: BİZ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ HAİNLERE,
HANEFİ MAHÇİÇEK: BİZ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ HAİNLERE, SÜTÇÜ İMAM GİBİ İLK KURŞUNU ATAN HALİS DEMİR’İ VE DAHA NİCELERİNİ

facebook-paylas
Tarih: 13-07-2017 15:04
         
HANEFİ MAHÇİÇEK: BİZ UNUTMADIK VE UNUTTURMAYACAĞIZ HAİNLERE,

Kahramanmaraş’ın en büyük ilçesi Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 15 Temmuz hain darbe girişimi yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayınladı.

Ordu içeresine yuvalanan bir grup hainin darbe girişiminde bulunmasını lanetleyen Hanefi Mahçiçek; “ Mazisi insanlık tarihiyle eşdeğer olan milletimiz, yüzyıllar boyunca birçok badire atlattı, ihanetler gördü. Ama şundan eminim ki; tarih sayfalarına 15 Temmuz 2016’daki gibi bir hainlik ve alçaklık kaydedilmedi.

Peygamber ocağı olarak nitelendirdiğimiz Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine yuvalanan eli kanlı teröristlerin, namlularını millete doğrultması sonucu, 249 vatan evladı şehit oldu, yüzlercesi yaralandı.

Darbeyi planlayanlar ve onların işbirlikçi uşakları belki kendilerinden emindi. Yine milli iradeyi yok sayacaklar, yine bu aziz millete diz çöktüreceklerdi. Ama unuttukları bir şey vardı; artık Türkiye 1960’ların, 80’lerin Türkiye’si değildi.

Çünkü bu günlere kolay gelmemiştik.. Bedeller ödemiş, çileler çekmiştik.. Kararlıydık; Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Abdülhamid Han’ın, Menderes’in ve Özal’ın yalnızlığını, çaresizliğini bir kez daha yaşatmayacaktık.

Öylede oldu.. “Toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez” diyen aziz milletimiz, uçaklara, tanklara, toplara göğüs gerdi. Türkiye’nin her köşesinde bir Çanakkale ruhu yeniden sahnelendi. Ve de nihayetinde beyin ve kalplerini, irade ve vicdanlarını batıla satanlar değil, gücünü sadece ve sadece imanından alan millet kazandı.

Ama biz unutmayacağız.. Unutmayacağız ve unutturmayacağız o karanlık gecede şehadete koşanları.. Sütçü İmam gibi hainlere ilk kurşunu atan Ömer Halisdemir’i, oğlu Abdullah Tayyip ile beraber can veren Erol Olçok’u, Şehit ikiz polislerimiz Ahmet ve Mehmet Oruç’u, Gülşah Güler’i unutmayacağız.. Şehit olan 249 vatan evladını, gazi olan yüzlerce kahramanı her zaman layık oldukları yerde kalplerimizde yaşatacağız.. Aziz şehitlerimizin bir kez daha önlerinde saygı ile eğiliyor; ruhları şad, mekanları cennet olsun diyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanımız Orgeneral Hulusi Akar, ordu içindeki gerçek millet sevdalısı askerlerimiz ve kahraman emniyet teşkilatımıza minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Yüce Allah bu aziz milleti bir daha böylesi acılarla imtihan etmesin.” Dedi.

 

HANEFİ MAHÇİÇEK

ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI