Bugun...


Hakkım da yok yetkim de
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile sert polemiğe girmesine yol açan soruşturma komisyonuna ilişkin yayın yasağı başvurusu konusunda faturayı A.A. muhabirine çıkardı.

facebook-paylas
Tarih: 28-11-2014 18:18
         
Hakkım da yok yetkim de

NTV’de soruları yanıtlayan Çiçek’in açıklamaları özetle şöyle:

DOĞRULUĞU ARAŞTIRILMIYOR: Benim başvuru yapmaya hakkım da yok yetkim de yok. Bir haber çıkıyor orta yere, önünde arkasında ne var doğrumu yanlış mı bunlar araştırılmadan hemen ateş ediliyor.                 

ARAMIZDA BİR HUKUK VAR: Aramazda bir hukuk var. Bu işi yapıp yapmadığımı sorma imkanı olabilir.  Eğer bu haber doğruysa diye bir şart cümlesi kullansa onu da anlayışla karşılarım ama doğrudan beni itham eden, zan altında bırakan bir açıklama yapıyor. Sanki olay gerçek, başkanın böyle bir müracaatı var, akıl almaz bir iş yapmış oluyor ve onun üzerine de hemen ne varsa bir makinalı tüfek ateşine tutuluyoruz biz.

‘GEREKENİ YAPIN’ DEDİM: A.A.’nın da bu türlü sakat yanlış eksik bilgiye dayalı haberini doğru bulmuyorum. Sayın Genel Müdür’ü de aradım gerekli işlemleri yapmasını istedim. Müracaatı yapan herkes gördü ki Meclis Başkanlığı değil komisyondur.

BİR DELİ TAŞ ATIYOR...:
A.A. haberi kaynak gösteriliyorsa habere A.A. da sıradan muhabir çalıştırmasın. Bir deli taş atıyor 40 akıllı çıkaramıyor denir tam da öyle bir olay yaşıyoruz. Anamuhalefet partisi ile Meclis Başkanı bir delinin attığı taş yüzünden tartışıyor. Türkiye, ancak yüksek tahsille elde edilebilecek çok kaliteli bir cehalet dönemini yaşıyor.

SONRA KONUŞURUM : (Yayın yasağı konusundaki görüşünün sorulması üzerine) Komisyon, aralığın 27’sinde raporunu verecek. Genel Kurul görüşüp karara bağlayacak. Süreç bittikten, mevzuat engelleri ortadan kalktıktan sonra ilgili değerlendirme yapılacak o zaman ben de konuşurum.

KAÇIRILAN BİR ŞEY OLMAZ: (Komisyon görevini yapmıştır algısının oluşması için ne olmalı? sorusu üzerine): Rapor, Genel Kurul’da tartışılacak. Oylaması gizli. Çıkacak sonuca göre Yüce Divan yargılaması yönünde karar çıkarsa, yargılama AYM’de açık ve aleni yapılacak. Toplumun önünden kaçırılan bir şey olmaz.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI