Bugun...


Güney Azerbaycan Türkleri, İran-Fars Şovenizm’inin İsyanı İçindeler!!!
Bugün Türkiye saati 18.00’de Tebriz’in Bozkurt yuvası olan kırmızı-beyaz renkleri ile Güney Azerbaycan Türklerini temsil eden Traxtor futbol takımı, Sehend stadyumunda İran-Fars Neft Tahran takımı ile şampiyonluk maçının finali için karşı karşıya geldiler.

facebook-paylas
Tarih: 16-05-2015 00:47
         
Güney Azerbaycan Türkleri, İran-Fars Şovenizm’inin İsyanı İçindeler!!!

Güney Azerbaycan Türkleri,  İran-Fars Şovenizminin  İsyanı İçindeler!!! 
Bugün Türkiye saati 18.00de Tebrizin Bozkurt yuvası olan kırmızı-beyaz renkleri ile Güney Azerbaycan Türklerini temsil eden Traxtor futbol takımı, Sehend stadyumunda İran-Fars Neft Tahran takımı ile şampiyonluk maçının finali için karşı karşıya geldiler. 
  
Maç 3-3 beraberlikle biterek, ne yazık ki çetin bir mücadele veren Bozkurt takımı Traxtor, şampiyonluk kupasını alamamıştır. Güney Azerbaycan Türkleri stadyumda bir avazla Güney Azerbaycan Milli marşını okumaları ve Bozkurt işareti yapmaları nedeniyle Fars Şovenistlerinin hedefi haline gelmiştir. 
  
Maçın bitiminden sonra İran-Fars Şovenist Federasyonu haksız ve baskıcı tutumları nedeniyle Tebrizin Sehend Stadyum'unda Traxtor taraftarları ve İran - Fars Şovenizminin Polis Kuvvetleri arasında gerginlikler yaşanmış. Polis, Bozkurt takımı Traxtor taraftarları abluka altına alarak dört bir taraftan saldırmış. Polisin saldırısı sonucunda birçok kişi yaralandığı gibi haksız ve hukuksuz bir şekilde Güney Azerbaycan Türklerini tutuklamışlardır. 

Tebrizin yollarını kapatan İran-Fars Şovenist polisleri,  yaralanan Güney Azerbaycan Türklerinin hastaneye gitmelerine engel olmuşlardır. Bu nedenle, polis darbesi ile ağır yaralanan Güney Azerbaycan Türkleri sahadaki çimenler üzerinde ağır yaralı olarak stad dışına çıkılmaları engel olunmuş. 

Tebrizde yaşanan bu gergin olay neticesinde İran-Fars polis emniyeti, polis kuvvetinin sayını artırarak, Tebrizin birçok mahallelerinde de baş gösteren itiraz eylemleri için baskı ve şiddetini daha da artırmıştır.  

Birçok genç Traxtor taraftarı, İran-Fars Şovenist polis güçleri tarafından tutuklanmış ve belirsiz yerlere götürülmüş ve durumları hakkında herhangi bir bilgi alınamamış. 
Güney Azerbaycan Valisi durumu ve olayın vahametini görünce TV2de canlı yayına çıkarak Traxtor takımı hakkında yapılan adaletsizliği ve şiddeti onaylamayarak milleti sağduyuya çağırmış. 

AZER ASENA 


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI