Bugun...


Gezici Kütüphaneler Anadolu Yolunda
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin her yerine ulaşan gezici kütüphanelerin sayısını arttırdı.

facebook-paylas
Tarih: 14-06-2016 19:55
         
Gezici Kütüphaneler Anadolu Yolunda

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye'nin her yerine ulaşan gezici kütüphanelerin sayısını arttırdı. Bakanlık 31 gezici kütüphane aracına 15 yeni araç daha ekledi.

Kütüphaneler ve Yayınlar Müdürlüğü'nde düzenlenen gezici kütüphane araçlarının illere teslim törenine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı da katıldı. Bakan Avcı, bakanlığın hedefinin ayaklı kütüphane sayesinde ulaşılan merkez ve kişi sayısını daha da artırmak olduğunu söyledi. Yayın sektörünün geçen yıla göre yüzde 12 büyüdüğünü belirten Avcı, şunları söyledi: "Toplam 46 araçlık kervan ve 40 bin kayıtlı üye var. Kervanımızda 105 bin kitap var. Araç 465 noktada 466 bin okuyucuyla buluştu. Amacımız bunları daha yukarılara taşımak. Şu anda 2 milyar 300 milyon dolarla Türkiye yayında 11'nci sırada yer almakta. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de ilk 10'a girme hedefini uygulayacağız" dedi.

Yeni araçların Aydın, Bursa, Burdur, Çorum, Elazığ, Iğdır, Isparta, Kırşehir, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Nevşehir, Tekirdağ ve Trabzon'da vatandaşların kullanımına sunulacağı belirtildi.

Bakan Nabi Avcı, 15 ilin görevlendirilen yetkililerine gezici kütüphanelerin anahtarlarını teslim etti. Tören sonunda Bakan Avcı gezici kütüphaneleri tek tek gezdi.

Haberlerİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI