Bugun...


Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alacak! İşte başvuru tarihi...
Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı il ve ilçelerde çalıştırılmak üzere 3 bin 243 sürekli işçi alımı yapılacağı duyuruldu. Bakan Muharrem Kasapoğlu tarafından verilen müjdenin detayları da belli oldu. Buna göre Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalıştırılacak olan 3 bin 243 işçi alımı Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker, Otobüs Kaptanı, Aşçı, Aşçı yardımcısı gibi çeşitli meslek gruplarından yapılacak. Peki Gençlik ve Spor Bakanlığı başvuruları ne zaman başlayacak?

facebook-paylas
Tarih: 10-02-2019 18:37
         
Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 personel alacak! İşte başvuru tarihi...

Gençlik ve Spor Bakanlığı 3 bin 243 sürekli işçi alımının detayları belli oldu. Bakan Muharrem Kasapoğlu tarafından yapılan duyurunun ardından işçi alımına ilişkin tüm detaylarda belli oldu.

Buna göre 11 Şubat Pazartesi günü 00:00 itibariyle bakanlığın web sitesi üzerinde duyuru yayımlanacak. 

278'i engelli, 146'sı eski hükümlü olmak üzere toplamda 3 bin 243 işçi alımı “Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.” gibi farklı meslek gruplarından gerçekleştirilecek. 

HANGİ BÖLÜMLERDE ALIM OLACAK?
“Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci.

”BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden 11.02.2019 ile 15.02.2019 tarihleri arasında online olarak yapılabilecek.Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar.  Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor.

SÖZLÜ SINAV

Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.   (Milliyet)
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI