Bugun...


Gazze'yi emirliğe dönüştüreceğiz

facebook-paylas
Tarih: 01-07-2015 00:00
         
Gazze'yi emirliğe dönüştüreceğiz

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) sosyal medyada paylaştığı bir propaganda videosunda, Gazze'nin örgütün yönetimine geçeceği tehdidi dile getiriliyor.

Gazze'yi yöneten Hamas'ı başarısız olmakla ve 'İslam'ın gereklerinin yerine getirilmesi konusunda' yetersiz kalmakla suçlayan IŞİD, "Gazze'de Şeriat kanunları geçerli olacak" diyor.

Videoda masekli bir IŞİD militanı Hamas'a hitaben konuşuyor ve "Sizi, El Fetih'i ve İsrail devletini kökünden kazıyacağız. Bugün Yarmuk'ta yaşananlar (Suriye'deki Filistin mülteci kampı) Gazze'de de yaşanacak" diyor.

Suriye'nin başkenti yakınlarındaki Yarmuk mülteci kampında Filistinli direnişçiler ve IŞİD militanları arasında çatışmalar yaşanıyor.

Hamas radikal İslamcı örgütlerin Gazze'de güç kazanmaması için çaba sarf ettiğini belirtiyordu.

Ancak İsrail'den gelen açıklamalarda Hamas ve IŞİD'in birlikte hareket ettiği de iddia ediliyor.

İsrail İstihbarat Bakanı İsrail Katz, Sina Yarımadası'nda IŞİD ve Hamas'ın kaçakçılık, silah ticareti ve saldırılar konusunda işbirliği yaptığını belirtti.

Katz, "Gazze için birbirlerine karşı rekabet ettiklerini biliyoruz. Ancak Yahudiler konusunda amaçları ortak" diye konuştu.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI