Bugun...


Gaziantep Cerablus'ta Patlayıcı İmhası Sürüyor
Suriye'nin Cerablus kentinde kontrolü ele geçiren Özgür Suriye Ordusu mensupları, IŞİD'in geride bıraktığı tuzaklanmış el yapımı patlayıcıları tespit ve imha çalışması devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 29-08-2016 19:09
         
Gaziantep Cerablus'ta Patlayıcı İmhası Sürüyor

Suriye'nin Cerablus kentinde kontrolü ele geçiren Özgür Suriye Ordusu mensupları, IŞİD'in geride bıraktığı tuzaklanmış el yapımı patlayıcıları tespit ve imha çalışması devam ediyor. Türkiye sınırının yanı sıra Cerablus merkezinde ÖSO tarafından tespiti yapılan patlayıcılar, kontrollü şekilde imha ediliyor. Patlayıcıların imha edilmesinin ardından yükselen yoğun dumanlar ise Cerablus'a komşu olan Karkamış'tan da görülüyor.

20 HEDEFE 61 TOP ATIŞI YAPILDI

Türk Silahlı Kuvvetleri, son 24 saat içerisinde Fırat Kalkanı harekatı kapsamında Cerablus'taki 20 hedefe Fırtına obüsleriyle 61 top atışı yapıldığını bildirdi.

TSK'dan yapılan açıklamada, IŞİD başta olmak üzere terör örgütlerinin tehdidinin bertaraf edilmesi ve sınır güvenliğinin sağlanması amacıyla 24 Ağustos'ta Fırat Kalkanı harekatı başlatıldığı belirtilerek şöyle denildi:

"Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, DEAŞ başta olmak üzere terör örgütlerinin yarattığı tehdidi bertaraf ederek hudut güvenliğimizi artırmak ve Koalisyon güçlerine destek vermek maksadıyla; 24 Ağustos 2016 tarihinde başlatılan 'Fırat Kalkanı Harekatı' ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ve BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı ile BM'nin DEAŞ'la mücadeleye yönelik almış olduğu kararlar çerçevesinde sürdürülmektedir. Bu kapsamda harekatın 6'ncı gününde, son 24 saat içerisinde Cerablus ve civarındaki bölgede teröristlere ait olduğu belirlenen ve yerleri tespit edilen hedefler (20 hedef) Fırtına obüsleriyle 61 atım yapılarak tam isabetle vurulmuştur. Terör örgütleri tarafından kullanılan ve hudut bölgemizde güvenlik riski doğuran Suriye kuzeyinde icra edilen koalisyon harekatına destek veren Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan sivil halkın zarar görmemesi için her türlü tedbiri almakta ve bu konuda azami hassasiyeti göstermektedir."

Haberler
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI