Bugun...


Gazeteciler Örgütü'nden Davutoğlu Eleştirisi
Sınırsız Gazeteciler Örgütü, Davutoğlu’na ikiyüzlü dedi, Başbakan’ın Paris’te düzenlenen yürüyüşe katılmasını zedelenen uluslararası imajını düzeltme çabası olarak gördü.

facebook-paylas
Tarih: 12-01-2015 19:04
         
Gazeteciler Örgütü'nden Davutoğlu Eleştirisi

Geçtiğimiz hafta meydana gelen ve Fransa’yı sarsan kanlı terör saldırılarına tepki olarak dünya liderleri milyonlarla yürüyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yürüyüşün ardından Sınırsız Gazeteciler Örgütü’nden (Reporters Without Borders) gazetecilere yapılan baskıyla ünlenen Türkiye, Rusya ve Mısır’ı eleştiren sert açıklamalar geldi.

Huffington Post’un haberine göre, Türkiye ve Arap Emirlikleri gibi kendi bölgelerindeki gazetecilere baskı yapan ülke liderlerinin gösteriye katılmasından Sınırsız Gazeteciler Örgütü’nü ‘dehşete düşürdü’.

Sınırsız Gazeteciler Örgütü, liderleri, Charlie Hebdo saldırısında hayatını yitiren gazetecilerin mezarına tükürerek, uluslararası arenada zedelenen imajlarını kurtarma düşüncesinde olmakla suçladı.

Sınırsız Gazeteciler Örgütü Genel Sekreteri Christophe Delorie yaptığı açıklamada “Gazetecilerine baskı yapan liderlerin, bu duygu selinden yararlanarak kendi imajlarını kurtarmaya çalışması, ülkelerine döndüklerinde baskıcı politikalarına devam etmesi kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Yabancı gazeteciler Başbakan Davutoğlu’na tepkilerini Twitter üzerinden gösterdi.

Pola Rojan

İkiyüzlülük: Türkiye Başbakanı Paris Yürüyüşü’nde ifade özgürlüğü için ön sıralarda yer alırken, ülkesinde gazetecilere baskı yapıyor.

Greg Pappas

İfade özgürlüğünü dünyada en çok çiğneyen Ahmet Davutoğlu gibi liderler, Paris’te ifade özgürlüğü için yürüyor.

Jitendra Joshi

Mısır, Türkiye ve başka yerlerde hapiste olan gazeteciler, ülkelerinin liderlerinin ifade özgürlüğünü yürüyüşüne katılmasından ötürü sevinmiş olmalı.

Andrew Finkel

Ahmet Davutoğlu’nun Paris’te yürümesi güzel jest. Daha güzeli ne olurdu? Gazetecilere dava açmayı bırakmak.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI