Bugun...


Gasp ve cinsel saldırı zanlısına 10 yıl hapis
Konya ve Eskişehir yollarını birbirine bağlayan kavşaktaki yeşil alanda, bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu, fark edilmesi üzerine ise kadının çantasını alarak kaçtığı kaydedilen Arif A. "yağma" ve "cinsel saldırı" suçlarından 10 yıl hapse mahkum edildi

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 14:09
         
Gasp ve cinsel saldırı zanlısına 10 yıl hapis

Konya ve Eskişehir yollarını birbirine bağlayan kavşaktaki yeşil alanda, bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu, fark edilmesi üzerine ise kadının çantasını alarak kaçtığı kaydedilen Arif A. (22) "yağma" ve "cinsel saldırı" suçlarından 10 yıl hapse mahkum edildi. Sanığın "nitelikli cinsel saldırıya kalkışma" ile "yağmaya teşebbüs" suçundan Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılandığı dava karara bağlandı.

Gerekçeli kararda, sanığın, 30 Ekim 2014 akşam saatlerinde, Konya-Eskişehir yolu varyantındaki park alanında tek başına yürüyen 51 yaşındaki müştekiden 1 TL istediği, mağdurun 5 TL vermesi sonrasında önce "Seni öpebilir miyim" dediği aktarıldı.

Sanık Arif A'nın, uzaklaşmaya çalışan müştekiyi, ağaçların bulunduğu bir yerde sırt üstü düşürdüğü, ağzını kapatarak, bağırmasına engel olduğu ifade edilen kararda, sanığın, yere düşen kadını öpmeye ve pantolonunu çıkarmaya çalıştığı belirtildi. Olayı gören bir kişinin bağırması ve yaklaşması üzerine sanığın, kadının çantasını alarak, buradan uzaklaştığı kaydedilen kararda, ihbar üzerine harekete geçen polisin, Arif A'yı yakaladığı, sanığın yakalanmadan önce kadının çantasını çalılıklara attığı bildirildi.

Sanık hakkında, "basit cinsel saldırı" ve "yağmaya teşebbüs" suçlarından dava açıldığına işaret edilen kararda, "mağdura yönelik eylemin ıssız yerde olması, sanığın müştekiyi zor kullanarak, çalılıkların arasına çekmesi, aralarındaki yaş farkı, pantolonunu indirmeye çalışması gibi hususlar bütün olarak değerlendirildiğinde, eylemin nitelikli cinsel saldırıya kalkışma olduğu kanaatine varıldığı" belirtildi.

Arif A'nın, kadının çantasını alıp kaçtıktan sonra, yakalanacağını anlayınca, kurtulmak amacıyla çantayı çalılıklara attığı ifade edilen kararda, bu eylemin ise yağmaya teşebbüs değil, tamamlanmış yağma olduğu aktarıldı. Mahkeme, bu gerekçelerle Arif A'yı, önce "yağma" ve "nitelikli cinsel saldırı" suçlarından toplam 12 yıl hapse mahkum etti. Ancak sanık hakkında yargılama aşamasındaki tutumunu lehine yorulmayan mahkeme, bu cezayı 10 yıla düşürdü.

 
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI