Bugun...


'Erütelim Yağları Çıkıveylim Bayırları'
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 2014 yılının 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' olarak belirlenmesi nedeniyle 'Sağlıklı beslen, hareket et, obeziteyi yok et' sloganı ile yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 15:22
         
'Erütelim Yağları Çıkıveylim Bayırları'

Sabah saatlerinde sahil bandı Alemdar gemi yanında toplanan kalabalık grup, ellerinde 'Erütelim yağları, Çıkıveylim bayırları' yazılı pankart ile yürüyüş yaptı. Yürüyüş öncesinde gazetecilere açıklamada bulunan Ereğli Toplum Sağlığı merkezi sorumlu tabibi Dr. Şule Başöngen, amaçlarının 2014 yılının 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' olarak belirlenmesi nedeniyle 'Sağlıklı beslen, hareket et, obeziteyi yok et' sloganı ile sağlıklı yaşam ve yürüyüşe davet etmek olduğunu söyledi.

Obezite hastalığının Türkiye başta olmak üzere gelişmiş olan ülkelerin en önemli sorunu haline geldiğini kaydeden Ereğli Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu tabibi Dr. Şule Başöngen, "Fast food tüketiminin artması, dengesiz beslenme, teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan sedanter yaşam gibi birçok faktör obeziteye neden olabiliyor. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından toplumumuzun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmasına teşvik etmek, böylece ülkemizde obezite ve obezite ilişkili hastalıkların görülme sıklığını azaltmak amacıyla 'Türkiye Sağlıklı beslenme ve hareketli hayat programı' yürütmektedir. Program çerçevesinde 2014 yılı 'Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı' olarak belirlenmiştir." dedi.

Yapılan açıklamanın ardından kalabalık ellerindeki pankart ile sahil boyunca yürüyüş yaptı.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI