Bugun...


Erdoğan’dan 2. geri adım
Erdoğan 81 ilde yapmayı planladığı mitinglerini erteledi.

facebook-paylas
Tarih: 10-04-2015 13:55
         
Erdoğan’dan 2. geri adım

ANKARA/SÖZCÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık sistemine geçiş için 400 milletvekilinden vazgeçip ”335 de yeter” dedi ve ilk geri adımını attı. Şimdi de 81 ilde yapmayı planladığı mitingleri erteledi. Erdoğan Cumhurbaşkanlığına seçilmesinden dolayı 81 ilde ”teşekkür” mitinglerine çıkacağını açıklamıştı.

Erdoğan’ın 81 ile teşekkür mitingleri düzenleme kararı, AKP nin seçim kampanyası düşünülerek gereği revize edildi. Erdoğan bir iki il hariç seçime kadar miting düzenlemeyecek. Parti tabanının, aynı ilde, farklı tarihlerde de olsa iki mitinge katılmasının zor olduğu, bunun da meydanların doldurulmasında sıkıntı yaratacağı hesaplandı.

Erdoğan da ”Teşekkür” mitinglerini ertelemeye karar verdi. Karar, Başbakan Davutoğlu’nun yapacağı seçim mitinglerine alternatif olarak görünmemesi için de alındı. Erdoğan seçim süresince mesajlarını TV programları ve Ankara daki toplantılar aracılığıyla verecek.

Sözcü
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI