Bugun...


Erdoğan: ABD'nin Petrolden PKK'ya Kazandırdığı Parayı Putin'e Söyledim, Şaşırdı
Tahran'daki tarihi zirve hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdoğan, 'ABD, terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD ve YPG'ye petrolle 700-800 milyon dolar gelir sağlıyor. Ben bu rakamı Putin'e söyledim, şaşırdı' dedi.

facebook-paylas
Tarih: 10-09-2018 18:14
         
Erdoğan: ABD'nin Petrolden PKK'ya Kazandırdığı Parayı Putin'e Söyledim, Şaşırdı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Tahran'da Rusya, Türkiye ve İran arasında gerçekleştirilen 3'lü zirve dönüşü gazetecilere bir dizi açıklamalarda bulundu.

Uçaktaki gazetecilerden Vahap Munyar'ın aktarımlarına göre Erdoğan, Amerika'nın şu an olan biteni tribünden izlediğini ancak diğer yandan Deyrizor ve Münbiç gibi bölgelerde PKK uzantısı YPG'yi desteklediklerini bildirdi.

'RAKAMI PUTİN'E SÖYLEDİM, ŞAŞIRDI'

Tarihi zirvede Putin'le aralarında geçen diyaloğu da uçaktaki gazetecilerle paylaşan Erdoğan, 'ABD, Suriye'de olup bitenleri şu anda tamamen tribünden seyreden bir seyirci konumunda. Hiçbir sözünün arkasında değil. Münbiç'te sözünü tuttu mu? 90 gün dedi, geçti 90'ı... Şimdi yeniden terör örgütlerini oraya sokmanın gayreti içerisinde. Aynı şeyi Deyrizor'da yaptı... Deyrizor'dan şu anda terör örgütlerini, PYD'yi, YPG'yi besliyorlar. Neyle? Petrolle... Orada çok ciddi petrol gelirleri var terör örgütünün. 300 milyon dolarlık ham petrol geliri söz konusu terör örgütlerinin. İşlenmiş halini düşünün. Herhalde 700 - 800 milyon doları bulur. Ben bu rakamı Putin'e söyledim, şaşırdı' dedi.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI