Bugun...


Emniyete Operasyonda Yeni GELİŞME
Polislere yönelik yeni bir algı operasyonu daha Erzurum'da başlatıldı. Operasyon kapsamında Erzurum Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli polislerden ifadeleri alınan 4 polis serbest bırakıldı.

facebook-paylas
Tarih: 29-12-2014 19:26
         
Emniyete Operasyonda Yeni GELİŞME

4 POLİS SERBEST BIRAKILDI

Erzurum'da yasa dışı dinleme yaptıkları iddiasıyla sabah saatlerinde ifadeye çağrılan Erzurum Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde görevli 7 polisten ifadeleri alınan 2 polis daha serbest bırakıldı. Bu şekilde toplamda 4 polis serbest kalırken, 3 polisin ifade işlemleri devam ediyor.

22 Temmuz sahur operasyonunda gözaltına alınan polislerden bazılarının avukatı olan Kemal Şimşek, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Erzurum'da polise yönelik yeni bir algı operasyonunun başlatıldığını duyurmuştu.

İşte Avukat Kemal Şimşek'in paylaştığı o tweet;

ERZURUM KOM MDR.DEN İSTİHBARAT ŞB'YE OPERASYON VAR.. GÖZALTI SAYISI 20-25 CIVARINDA.. KONUNUN TALTİF OLMA İHTİMALİ YÜKSEK..
YENİ ALGI OPERASYONU

27 Aralık sabaha karşı 03.00 sıaralarında Cizre’de başlayan olaylarda PKK terör örgütü sempatizanı kişilerin HÜDA-PAR’lıların evlerini ateşe vermesi üzerine başlayan çatışmalara destek için PKK’lı teröristlerin ilçe merkezine geldikleri, yüzü maskeli ve ellerinde uzun namlulu silahlarla çatışmalara katıldıkları görüntüleri medyaya yansıdı.

Esas skandal ise ilçede kazılan hendekler nedeni ile güvenlik güçlerinin olaylara müdahale edememesi ile yaşandı. Çatışmalarda 3 kişi hayatını kaybetti. Polis ise ilçede hala kontrolü sağlayabilmiş değil.

O GÖRÜNTÜLER HÜKÜMETİ ZOR DURUMDA BIRAKMIŞTI

Cizre’den yansıyan görüntüler kamuoyunda tepki ile karşılanmış, hükümet bu görüntüler nedeni ile zor durumda kalmıştı. Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin ülke sınırları içerisinde kamu düzenini sağlamaktan aciz konumda olduğu net bir şekilde ortaya çıktı.

Bu olaylar yaşanırken kamu düzenine dair bir başka sklandal da Erzincan’da ortaya çıktı. 26 Aralık Cuma günü Ülkücü grup ile HDP’li gubun karşı karşıya gelmesi nedeni ile yaşanan gerginlikler bahane edilerek İl’de 15 gün boyunca tüm toplanmalar Valilik tarafından yasaklandı. Gerekçe ise kamu düzeninin sağlanması...

Yani Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti hür demokratik hak olan en küçük çaplı basın açıklamasında bile kamu düzeninini sağlamaktan aciz konumda kaldı.

Bir başka sıkıntılı siyasi gündem ise 5 Ocak günü yapılacak olan Yüce Divan oylaması. 17 Aralık büyük rüşvet yolsuzluk operasyonu sonrası istifa etmek zorunda kalan bakanların Yüce Divan kaderi 5 Ocak günü belli olacak, yani sadece bir hafta sonra.

Erdoğan Bayraktar’ın herşeyi anlatırım açıklamalarının kamuoyuna yansıması ise AKP’de endişe saçıyor.

İşte bu şekilde siyasi açıdan zor günler geçiren iktidarın gümdem değiştirme amaçlı yine Polislere algı operasyonuna sarıldığı belirtiliyor.

Gündem değiştirme çabasının hedefi ise Erzurum İstihbarat Polisleri oldu. Bugün sabah saatlerinde aralarında Erzurum İstihbarat Eski Şube Müdürü Hurşit Uçak ve aynı birimde görev yapmış polislerin gözaltına alındığı ortaya çıktı.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI