Bugun...


Eksi 5'te Sokakta Tiyatro
Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Tiyatro Bölümü'nde öğrenim gören öğrenciler, buz gibi havada sokak tiyatrosu sahneledi.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 15:22
         
Eksi 5'te Sokakta Tiyatro

Tiyatro gösterimi ardından 9'uncu Kolordu Bandosu tarafından verilen konserde bazı müzik aletleri çalışmayınca müzik ziyafetine fakültede devam edildi.

Güzel Sanatlar Fakültesi'nin, 20'nci yılı nedeniyle Dekanlık bir hafta sürecek etkinlikler hazırladı. İlk olarak bugün Tiyatro Bölümü öğrencileri kampüsteki fakülte binası önünde karla kaplı zemin üzerinde eksi 5 derecede Keşanlı Ali Destan'ını oynadı. Öğrenciler soğuk hava nedeniyle zor anlar yaşadı. Üşümemek ve buzda kayıp düşmemek için büyük çaba harcayan öğrenciler, oyunun bir bölümünde çalınan müzikle ısınmaya çalıştı. Öğrencilerin tiyatro gösterisi öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından alkışlandı.

Tiyatro gösterisinin ardından karlı sahneye bu kez 9'uncu Kolordu Bölge Bando Komutanlığı çıktı. Bandocular Erol Evgin'in 'Sevdan Olmasa' enstrümantal dinletisi fazla sürmedi. Bazı müzik aletlerinin soğuktan etkilenmesi yüzünden bando takımı konsere fakülte binasında devam etmek zorunda kaldı.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmed Kavukçu, "Etkinlikler fakültenin eğitimde 20'nci yılı nedeniyle yapılıyor. Açılış tiyatro bölümünün küçük bir oyunu ile oldu. Aynı zamanda bazıları Müzik Bölümünde öğrencimiz olan 9'uncu Kolordu Bölge Bando Komutanlığı'nın dinletisi ile devam etti. Bir hafta boyunca hazırladığımız 9 ayrı etkinlik yer alacak. Fakat dış mekandaki etkinlikler zaman zaman soğuk engeline takılıyor. Soğuk hava bando ekibini etkiledi. Çünkü ısı eksi yedilere düşüyor. Onun için enstrümanlar da etkilendi. Sokakta başlayan konser içeride devam etti" dedi.

Sokakta ilk kez tiyatro oynadıklarını söyleyen Tiyatro Bölümü öğrenciler ise, "Buzla kaplı zeminde ayağımız kayacak diye çok korktuk. Ama görevimizi başarıyla tamamladık" diye konuştu
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI