Bugun...


Ekrem Dumanlı'nın Mektubuna Destek
14 Aralık özgür basına darbe operasyonunda 120 saat gözaltına altında tutulan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’ya destek mesajları geliyor.

facebook-paylas
Tarih: 29-12-2014 19:26
         
Ekrem Dumanlı'nın Mektubuna Destek

Hukuksuz bir şekilde 120 saat gözaltına altında tutulan Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın Türkiye ve dünyadan birçok önemli isme yazdığı mektuba yurt içi ve yurt dışından destek mesajları gelmeye devam ediyor

Dünya Editörler Formu (WAN-IFRA) Genel Müdürü Cherilyn Ireton, Ekrem Dumanlı'ya gazetecilik mesleğinin engellenemeyeceğini söyleyerek, "Örneğini verdiğiniz sosyal medya kaynağınızın yanıldığını umut ederim. Siz engellenemeyen gazetecilik rolünüzü devam ettirin. Biz süreci izlemeye devam edeceğiz. Yapabileceğim ve probleme dikkat çekebileceğim her şeyi yapmaya hazırım." cevabını gönderdi.

Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF) Doğu Avrupa ve Orta Asya Büro Temsilcisi Johann Bihr ise, Zaman ve Samanyolu medya grubunda çalışan gazetecilere yönelik zulmü dikkatle takip ettiklerini vurgulayarak, cevabi mektubunda, "Zaman ve Samanyolu TV'deki gazetecilere yönelik devam eden zulmü takip ediyoruz; özellikle Hidayet Karaca ve sizinle alakalı olanları." ifadelerine yer verdi.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI