Kandilli Rasathanesi: Artçı sarsıntıların büyüklüğü 5,3'ü bulabilir. " />
Kandilli Rasathanesi: Artçı sarsıntıların büyüklüğü 5,3'ü bulabilir. " />
Bugun...


Ege Denizi'nde 6,3'lük deprem!
Son dakika: Karaburun'da 4,9 ve 4 büyüklüğünde iki artçı deprem daha oldu. Şu ana kadar en büyüğü 4,9 olan 24 artçı sarsıntı yaşandı. AFAD: "Bir çok ille irtibat sağlandı. Can ve mal kaybı yok."

Kandilli Rasathanesi: Artçı sarsıntıların büyüklüğü 5,3'ü bulabilir.

facebook-paylas
Tarih: 12-06-2017 17:24
         
Ege Denizi'nde 6,3'lük deprem!

AFAD depremin şiddetini 6,2 ve merkez üstünü İzmir'in Karaburun ilçesi açıkları olarak açıkladı. Karaburun Kaymakamı depremde can ve mal kaybının yaşanmadığını ifade etti. Deprem İzmir'de paniğe yol açtı. Vatandaş sokağa döküldü. Sarsıntı İstanbul da dahil 5 şehir ve Yunanistan'da hissedildi. Yakınlarını arayanlar telefon hatlarını kilitledi. 

Depremin en çok hissedildiği yer olan İzmir Dikili, Karaburun, Foça, Aliağa ilçelerinde İzmir Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü'nden ekipler keşif çalışmalarına başlamıştır.

İZMİR'in Karaburun İlçesi açıklarında, Ege Denizi'nde bugün saat 15.28'te Richter Ölçeği'ne göre 6.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, başta İzmir ve Çanakkale olmak üzere, Edirne'den Muğla'ya kadar Türkiye'nin batısındaki birçok merkezde hissedildi ve paniğe yol açtı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, bugün saat 15.28'de merkez üssü Karaburun İlçesi'ne 23 kilometre açıkta Ege Denizi olan, Richter ölçeğine göre 6.2 büyüklüğündeki deprem saat 15.28'de yerin 7 kilometre derinliğinde meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise depremin büyüklüğünü önce 6.3 olarak duyurdu, ardından 6.0 olarak revize etti.

Deprem, İzmir ve Çanakkale başta olmak üzere Ege ve Marmara bölgelerindeki hemen hemen bütün illerde çok güçlü şekilde hissedildi. İlk belirlemelere göre ölen ya da yaralananın olmadığı depremde hasarla ilgili araştarmaların sürdüğü belirtildi.

Karaburun Kaymakamı Muhammed Özyüksel, "Şu ana kadar bize ulaşan can ve mal kaybı yok. Araştırma yapıyoruz" dedi.

Kızılay Karaburun için 240 çadırları yola çıkardı.

Uzmanlar artçıların süreceğini belirtirken, başta İzmir olmak üzere Ege kıyısındaki merkezlerde birçok kişi ev ve işylerine girmedi.

 

İZMİR VALİSİ: CAN VE MAL KAYBI YOK

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana  kadar kendilerine intikal eden olumsuz bir durumun, can ve mal kaybının  olmadığını belirtti.

    İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Metin Saroğlu da depremle  ilgili merkeze ulaşan can kaybı, yaralanma ya da maddi hasar bilgisinin  bulunmadığını, tüm ekiplerin Karaburun, Mordoğan ve kıyı yerleşimlerde  incelemelerini sürdürdüğünü kaydetti.

BURSA VE YALOVA'DA DA SARSILDI

Ege'de meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem Bursa ve Yalovayı da salladı. Bursa ve Yalova'da oturanlar, korku dolu anlar yaşadı. Depremi hissedenler, kendilerini sokağa attı. Bursa'da polis, yaptığı telsiz anonsu ile deprem nedeniyle yaşanacak olumsuzluklar konusunda AFAD'a da bilgi verilmesini istedi. Herhangi can ve mal kaybının yaşanmadığı belirtilen deprem sonrası Bursa AFAD'da görev yapan yaklaşık 30 kişilik ekip araç ve gerçekleri ile İzmir'e gönderildi.

 

 

 
Kaynak: Milliyet - ikinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI