Bugun...


Ecevit anmasında ‘birlik’ mesajları
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Bülent Ecevit’in vefatının 8. yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma töreninde DSP’ye çağrıda bulunarak, “Rahmetli Ecevit hem CHP’nin hem DSP’nin genel başkanlığını yaptı.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2014 16:12
         
Ecevit anmasında ‘birlik’ mesajları

Bugün Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar birlikte hareket etmemizi zorunlu kılıyor, beraber olmamızı zorunlu kılıyor” dedi. DSP Genel Başkanı Masum Türker ile partililer, Ecevit’in vefatının 8. yıldönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı’nda gerçekleştirdikleri anma programını başlatmak için, mezarlığa geleceğini öğrendikleri Kılıçdaroğlu’nu bekledi. CHP heyetinin de katılımıyla gerçekleştirilen programda, Kılıçdaroğlu ve Türker, Ecevit’in mezarına birer çelenk koydu ve dua etti. Türker, burada Ecevit’e hitaben yaptığı konuşmasında, “Senin yolunda yürüyenler hangi noktada olursa olsun, senin düşüncelerini, dürüstlüğünü ülkenin önüne yönetim anlayışı     olarak koydukları zaman halkımız huzura kavuşacaktır” dedi.
Türker, sözü Kılıçdaroğlu’na verirken de, “Senin bir zamanlar genel başkanlığını yaptığın ve demokratik solda büyük adımlar atacağına inandığımız CHP Genel Başkanı” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu ise “Onunla siyaset, ahlakı öğrenmiştir. Onunla siyaset, mütevazı olmayı öğrenmiştir. Onunla siyaset, karşılıklı bir araya gelmeyi, konuşmayı ve tartışmayı bize öğretmiştir” diye konuştu.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI