Bugun...


Diyarbakır’da PKK mezarlığı
Diyarbakır'ın göbeğindeki PKK mezarlığında örgütün paçavrası dalgalanmaya devam ediyor.

facebook-paylas
Tarih: 21-09-2015 12:47
         
Diyarbakır’da PKK mezarlığı

Açılımla oy kaybeden AKP’nin yönünü milliyetçi oylara çevirdiği bir dönemde, Diyarbakır’ın ortasındaki PKK mezarlığında örgüt bayrakları dalgalanıyor. Şehrin göbeğinde mezarlık oluşturan terör örgütü, askeri ve polisi şehit eden PKK’lıların kod isimlerini ve nerede öldüklerini ayrıntılı bir şekilde ilan etti.

Daha önce köylerde rastlanan PKK mezarlıkları şehirlere yayıldı. Diyarbakır’da Havaalanı yolunda kurulan PKK mezarlığında, teröristler için mezar taşları yaptırıldı, örgüt amblemleri ve paçavraları bayrak diye asıldı.

Mezarlıktaki görüntülere göre, Hamza Derik kod adlı Hacı Yüce isimli terörist, Dağlıca’da askerle çatışmaya girmiş ve ölü ele geçirilmiş. Andok kod adlı Sacit Bayram ise Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde 1 polisi şehit ettikten, 1 polis memur ile 2 vatandaşı yaraladıktan sonra polisle girdikleri çatışmada öldürülen iki PKK’lıdan biri…Şemseddin Kod isimli Esat Güler ise 13 Eylül 2003 yılında Hakkari’de 29 askerin şehit olduğu 33 askerin yaralandığı çatışmada ölü geçirilmişti.

Foto: SÖZCÜ

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye konuşan Güneydoğu Gazisi Koray Gürbüz şunları söyledi:

‘’Bu görüntüler Türk milletinin kalbine saplanan bir hançerdir. Bağımsızlık uğruna verdiğimiz şehitleri gazileri hiçe saymaktır.  Ana ve babalar, bu görüntülerle içleri daha çok parçalanıyor. Geçmişte verilen mücadeleler, dökülen kanlar, yok olan hayatlar hiçe sayılıyor. Bunlar analar ağlamasın diye ülkeyi parçaladılar. Terörle müzakere yapıyoruz diye adı konmamış özerklik ilan ettiler. Bu şehitliklerin kurulmasına izin verenlerde hiç mi vicdan yok ? Miting yapmakla terörle mücadele edilmez. Bu miting timsah göz yaşlarına benziyor. Dağlıca saldırısından sonra 2012’de ‘Mayınlara son, teröre hayır’ mitingi düzenlemek istedik. İzin aldık. 87 STK ile işbirliği yaptık ama mitinge 24 saat kale valilik iptal etti. Şimdi ne değişti? Bunlar tamamen oy almaya dönük hareketler.‘’
Kaynak: SÖZCÜ - BAŞAK KAYA

Editör: NOTU: Kamuoyuna bilgi amaçlı bu haberi açmaktan dolayı utanç duyuyorum

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI