Bugun...


Devlet Bahçeli: Gazilerimiz gönül insanlarıdır.

facebook-paylas
Tarih: 19-09-2015 21:16
         
Devlet Bahçeli: Gazilerimiz gönül insanlarıdır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Sosyal Medya Platformu Twitter üzerinden Gündeme ait konular hakkında fikir ve düşüncelerini takipçileri ile paylaştı.

Hayırlı akşamlar.

Vefa ve sadakat bir canlıyı insan, bir insanı da manen kahraman yapar. Bu hasletler harap kalplerin hayat iksiri, varoluşun itibar iadesidir

Kader ve karakter bozgununa uğramamış, nefis saldırısı ve menfaat tasallutu altında kalmamış kimseler için vefa ve sadakatin bedeli yoktur.

Değerlerini ihanet operasyonuyla aldırıp tüm şahsiyet ve geçmişinden soyunanlar için vefa bir semtin ismi, sadakat bir aldatmanın bahsidir.

Allah insanı akılla mümtaz, duyguyla üstün, ruhla ölümsüz kılmıştır. Ne mutlu ki buna erenlere, ne mutlu ki bu emanete sahip olanlara.

Vefa denilince aklıma önce gaziler gelir Her gazimizin kocaman bir yüreği, yenilmez bir irade zirvesi ve azalmaz bir cesaret seviyesi vardır

Gazilerimiz gönül insanlarıdır. Dünyanın derinlerine kök salmış bir kaya kadar güçlü, bu kayadan hayat veren pınarlar kadar berraktırlar.

Yüreklerinde ilahi bir nağmenin sesi yankılanır. Kaynağı vatan aşkı olan bir kuvvetle, kuvvesi samimiyet olan bir mizaçla kahramanlaşırlar.

Gaziler şehitlerle beraber milletin kervan başı, tarihin akışına refakat eden yiğitlik ve fedakarlık numunesidirler.

Gaziler gönüllerinde Hz.Muhammed’in feyzinden sönmez bir çırağ, Fatih’in damarından bir damla kan, Alparslan’ın yelesinden izler taşırlar.

Her bir gazi fedakarlığın doruklarına görevini yerine getirmenin kıvancıyla tırmanır, müsterih olmuş ve mağrur bir vicdanın huzuruyla yaşar.

Hain pusulardan çıkmak kolay görülmemelidir. Düşmanların saçtığı ateşe göğüs germek, buna kafa tutmak her babayiğidin harcı da değildir.

Bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. Türkiye’nin bir gazi devlet, bu milletin gazi bir millet olduğunu hiç unutmayalım.

Gazilik ruhu, şehitlik şuuru üzerinde yaşadığımız zorlu coğrafyayı bize vatan yapmıştır. Allah hem gazilerden, hem de şehitlerden razı olsun

Soylu bir kalem olan Merhum Ahmet Hikmet Müftüoğlu’nun “Üzümcü” isimli hikayesi işin özünde bir kahramanlığın özetidir.

Bu hikayede Türk ruhunun yankısını, Üzümcü’nün sesinde Türklüğün gurur ve heyecan verici çığlığını duyarız.

Sessiz sedasız bir vatan evladının askerlik hizmetine girince, milleti uğruna nasıl devleştiğini ibret ve hayranlıkla idrak ederiz.

Gazilik ve şehitlik mirası; bir üzümcüyü tek kişilik bir orduya dönüştürür. İşte bu bilinçle biz varız, buradayız, olmaya da devam edeceğiz.

Merhum Müftüoğlu Türk milletine bakınız nasıl sesleniyor:
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI