Bugun...


Devlet Bahçeli: Adımız Türk, soyadımız zaferdir.

facebook-paylas
Tarih: 30-08-2016 19:57
         
Devlet Bahçeli: Adımız Türk, soyadımız zaferdir.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya platformu Tweettır üzerinden gündeme dair konular hakkında düşüncelerini takipçileri ile paylaştı.

 

İşte o Twetler:

Zafer; bir milletin var olma iddiasının, geleceği kavrama ve kavuşma azminin övünç madalyası, yüksek değer ve simgesidir. Ve hak edilmelidir

Savaş meydanlarında düşmanı yenmek askeri başarıdır. Bir başarıyı zafer yapan bağımsızlığa duyulan emsalsiz inanç ve sadakattir.

Tarih, milletlerin zaferleriyle doludur. Ancak muzafferliğin en çok yakıştığı, en fazla özdeşleştiği şüphe yok ki büyük Türk milletidir.

30 Ağustos 1922’de yalnızca zafer kazanmadık; Büyük Taarruzla başlayıp Dumlupınar’da mühürlenen ve İzmir’de imzalanan bir destan yazdık.

Türk vatanı zaferlerimizin beşiğiyle sallandı, hamuruyla yoğruldu. Zafer Türklüğün sinesinden güneş gibi doğup Türkiye’nin nişanesi oldu.

30 Ağustos’ta zulmetin perdesi indi, esaretin süngüsü düştü, düşman defedildi; ve bir millet istiklalin bereketiyle silkindi.

30 Ağustos 1922’nin 94’ncü yıldönümünde Sakarya’daki ruha, Dumlupınar’daki cesaret ve cevvaliyete çok ihtiyacımız vardır.

Merhum H.Nihal Atsız diyordu ki, “kahramanlar öldüler, bu gece dalkavuklar gecesidir.” Ben de diyorum ki, kahramanlar sonunda dirildi.

Merhum H.Nihal Atsız diyordu ki, “kahramanlar öldüler, bu gece dalkavuklar gecesidir.” Ben de diyorum ki, kahramanlar sonunda dirildi.

Mecnuna cihan dopdolu Leyla görünürmüş. Bize de cihan zaferlerimizin nara ve sadasıyla görünüyor. Millet tarihi tekrar etmek için bekliyor.

İhtiyaç ve mağduriyetler ikinci bir deri gibi milli bünyeye yapışsa da, karanlık bastırıp önümüzü kapatsa da, zafer Türk milletiyledir.

Zafer önce kafada kazanılır, sahada kararlaştırılır, birlik şuuruyla kaynatılıp tarihin sayfalarına kanla kaydedilir. 30 Ağustos işte budur.

Unutulmasın ki, adımız Türk, soyadımız zaferdir.

Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimizi saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyorum.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI