Bugun...


Darağacı kurup astılar
Balıkesir Ülkü Ocakları ve Kamu Sen Balıkesir İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa gerçekleştiren eylemde Doğu Türkistan'daki Çin zulmü protesto edildi. Ali Hikmet Paşa Meydanına Çin aleyhine sloganlar atarak gelen Balıkesir Ülkü Ocakları temsili olarak Mao'nun kuklasını darağacına astı.

facebook-paylas
Tarih: 05-07-2015 19:54
         
Darağacı kurup astılar

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Can Ateş yaptığı açıklamada "Güneşin doğduğu ata toprağımız Doğu Türkistan kan ağlamakta. Kızıl komünist Çin'in insanlık dışı muamelelerine maruz kalan soydaşlarımız acı çekerken hür dünya her zaman ki gibi üç maymunu oynamaktadır. Asırlar öncesinin intikamımı almaya çalışan Çin'e yeni bir set diktirmek Türkler için içten bile değildir." dedi.

Çin yönetimiminin Müslüman Uygur Türklerine mübarek Ramazan ayında oruç tutmayı yasaklayıp, bu yasağa uymayanları en ağır şekilde cezalandırdığını hatırlatan ateş,  "Kadın, çocuk yaşlı demeden ve her hangi bir sebep gözetmeksizin en ağır işkencelere maruz bırakılan Müslüman Uygur Türklerini görmezden gelmek hem vicdani, hem milli hemde insani bir ihanettir. Bugün Filistin için ağlayanlar, Suriye için göz yaşı dökenler her ne hikmetse söz konusu Müslüman Türk olunca seslerini dahi çıkartamamaktadırlar. Barış elçileri, insan hakları koruyucuları , sözde hür dünya savunucuları söz konusu Doğu Türkistan olunca adeta süt dökmüş kediye dönmektedirler." şeklinde konuştu.

Kamusen İl Temsilcisi Yılmaz Kuran ise "Ramazan ayında, Doğu Türkistan'da bir millet kan ağlarken bütün dünya yine kör sağır ve dilsiz olarak bu alçakça zulmü seyretmektedir. Çin devleti yıllardır işgal ettiği Doğu Türkistan'da sistematik katliamlar gerçekleştirmektedir.Doğu Türkistan'da evlerinden, yurtlarından edilmiş yüz binlerce kardeşimiz katledilirken hiç kimsenin bu katliamlar karşısında gözlerini kapatmaya hakkı yoktur.

Batı 150 yıldır Türkistan'ın feryadını duymazdan geldi. Nedense işine her gelen olayda ayağa kalkan batı, konu Müslüman ve Türk olunca kör, sağır, dilsiz oluveriyor. Bugün Türkistan kan ağlıyor. Ata yurdumuzda bizden olan ve yüz yıllardır işgallere direnen, soykırımlara dayanan İslam'ın Türklüğün sancağını güneşin doğduğu en uzak noktada dalgalandıran Doğu Türkistan'lı kardeşlerimizi ilgisizliğin girdaplarında, cellatlara teslim eden anlayışı şiddetle protesto ediyoruz" dedi. 

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI