Bugun...


Cumhuriyet gazetesinin haberinde; “Havuz da sevinecek”

facebook-paylas
Tarih: 30-04-2016 14:35
         
Cumhuriyet gazetesinin haberinde; “Havuz da sevinecek”

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı  İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih YALÇIN, Ankara 12. Sulh Hukuk mahkemesinin sözde olağanüstü tüzük kongresi için kayyum atama kararıyla ilgili Gemerek ve Tosya Asliye Hukuk Mahkemelerinden ihtiyati tedbir kararı çıkarılmasını; “Bahçeli’ye can simidi” başlığıyla veren Cumhuriyet gazetesi, “muhaliflerin başyandaşı” olarak derhal öne çıkmıştır. Adı geçen gazetenin hâlipürmelali, “Bozacının şahidi şıracı.” misalidir. 

MHP Lideri Sayın Bahçeli’nin can simidine ihtiyacı yoktur. Zira Sayın Genel Başkanımız ve Genel Merkez yönetimi, Milliyetçi-Ülkücü Hareketin sorumluluk ve kaderini omuzlarında taşıyan delegelerimizin, olağan kurultayda tecelli edecek iradesine güvenmektedir.

Cumhuriyet gazetesinin haberinde; “Havuz da sevinecek” alt başlığından sonra, “AKP ve havuz medyasının desteğini alan Genel Merkez ise karardan memnun.” şeklinde bir cümle kullanılmıştır.

Bu ifade, Cumhuriyet gazetesinin; hem paralel yapının tetikçiliğine hem de bu yapının mali ve manevi desteğinde MHP’ye operasyon planlayan çevrelerin yandaşlığına soyunduğunun göstergesidir.

Bu Cumhuriyet gazetesi, uzunca bir zamandan beri gazetecilik yapmayı bir kenara bırakarak “değişik ilişkiler içinde olduğu”, paralel yapı saflarında önüne gelene saldırmaktadır.

MHP’nin, özel desteklere ihtiyacı yoktur. Bugün MHP’ye yönelik operasyonların malzemesi olan muhalif isimlerin teşekkülünde, medyanın partimiz ve Genel Başkanımız aleyhindeki algı yönetimi metotlarının payı büyüktür.

MHP’de kan kaybı olduğuna ve parti yönetiminin değişmesi gerektiğine dair en ateşli yazılar medyada yazılırken, bazı televizyonlarda MHP masaya yatırılıp doğranırken sesini çıkarmayan Cumhuriyet mevkutesi; şimdi hesapları bozulan paralel yapıyla onun kullandığı çevrelere omuz vermeye çalışmaktadır.

Bu Cumhuriyet, yıllarca bölücülerin, marksistlerin davulunu çalmış ancak bu akımlar marjinalleşip suyu kesilince kendine yeni çıkar kaynakları bulma arayışına girmiştir. Cumhuriyet’in bugünkü ilkesiz ve omurgasız yayıncılığının arkasında bu hesaplar yatmaktadır.

Cumhuriyet’i; Cumhuriyet’imizin ve onu yaşatan değerlerin yaşatılması için kavga veren yegâne parti olan MHP’yi güçten düşürme operasyonlarına destek vermek yerine, adına layık gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur dedi.
Kaynak: İkinci Bölge Haberloading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI