Bugun...


Çözüm süreci biraz hırpalandı
Atalay,?“Çözüm süreci kendi mecrasında yürüyor. Türkiye’de herkes için umuttur. İnsanların bu kadar umudu varken, kimse süreci gözden çıkarmayı düşünemez” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 06-11-2014 16:12
         
Çözüm süreci biraz hırpalandı

Ak Parti Sözcüsü Beşir Atalay “Sürecin iniş çıkışlarla kesileceğini düşünmüyorum. Hemen bazı sarsıntılar olduğunda bitti diye bakmak yanlıştır, ümitsizlik içinde değilim” dedi. Atalay, dün NTV yayında şu değerlendirmelerde bulundu:

SİYASET KURUMUNA YAPILMIŞ SALDIRI: HDP’ye ve PM üyemize geçmiş olsun. Bu tür olayları şiddetle kınıyoruz. Şiddetin her türlüsüne karşıyız. Sadece HDP’nin bir PM üyesine değil, siyaset kurumuna yapılmış bir saldırıdır. Hep siyaset yaptık. Hiçbir yerde çalışmalarımıza şiddet bulaşmamıştır, hiçbir yerde şiddeti teşvik edici ifademiz yoktur. Duruşumuz çok açıktır.  

BİZİM İÇİN DEĞERLİ: Çözüm süreci bizim için önemli, değerlidir. Ülkemiz için hayati değerdedir, tereddüt yok. Kobani bahanesiyle meydana gelen 6-7 Ekim olaylarında ve olaylar sonrasında tartışmalar gelişti. Şiddetin ortaya çıkması, insanların hayatını kaybetmesi, parti içinde ve dışında bazı tereddütleri meydana geldi. Milletvekillerimiz, tereddütlerini dile getirdiler.

DARBE DÜŞÜNÜLEMEZ: Kesilme olacağını düşünmüyorum. Kendi değerlendirmem bu. Çözüm süreci kendi mecrasında yürüyor. Sürecin bu iniş çıkışlarla kesileceğini düşünmüyorum. Türkiye’de herkes için en çok doğu ve güneydoğuda yaşayanlar için, HDP tabanı dahil bir umuttur. Bu yeni bir hayat, adeta nefes almayı sağladı. İnsanların bu kadar umudu varken, kimse çözüm sürecini gözden çıkarmayı veya buna darbeyi düşünemez.  

BİRAZ HIRPALANDI: Çözüm süreci, tabii bütün bu gelişmeler içinde biraz hırpalandı diyebiliriz. Yani şiddet girince işin içine, çözüm süreci uzun nefesli yürütülmesi gereken, sabırlı olması, dayanıklılık gereken bir süreç. Ortada sorunlar varsa gidereceksiniz, engelleri temizleyeceksiniz. Çözüm sürecini yürütenler provokatif şeylere hazırlıklı olacak. Çözüm sürecinin yürümesini istemeyen o kadar çok faktör var içeride, dışarıda. Doğrusu ben 6-7 Ekim’i tesadüfi görmüyorum. Geri planını iyi okumak lazım. 12 yıldır iktidardayız nice badireler atlattık.
 
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI