Bugun...


CHP, MHP ve HDP milletvekilleri Meclis'te ortak basın toplantısı düzenledi.

facebook-paylas
Tarih: 11-03-2015 14:49
         
CHP, MHP ve HDP milletvekilleri Meclis'te  ortak basın toplantısı düzenledi.

CHP, MHP ve HDP milletvekilleri Meclis'te 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla ortak basın toplantısı düzenledi. 

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Türkiye'de sağlığın geldiği noktanın tıp bayramlarını bayram olarak kutlama şanslarını ellerinden aldığını söyledi. 

Atıcı, sağlıkta dönüşüm programının Türkiye'de bu alanda bir harabiyet yarattığını kaydetti. 

MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Türkiye'de son 12 yıldır uygulanan sağlıkta dönüşüm programı nedeniyle sağlık hizmeti sunumu ve sağlık hizmeti sunucularının gözardı edildiğini, özlük haklarında hedeflenmiş olunan çoğu yere ulaşılamadığını belirtti. 

14 Mart'ın bir tıp bayramı haftası olarak kutlanamadığını ifade eden Öz, "Sağlık politikaları nedeniyle günden güne artan, derinleşen, ekonomik ve nitelik olarak karşılığını bulmayan bir sağlık hizmetinin Türkiye'ye sunulduğunu biliyoruz" dedi. 

HDP İstanbul Milletvekili Levent Tüzel, Türkiye'de sağlık değil, hastalık üreten bir sağlık sistemi olduğunu iddia etti. 

Toplantıya katılan sendikaların ve odaların temsilcileri de sağlık alanında yaşanan sorunlara değinerek, 13 Mart Cuma günü bir günlük iş bırakma eylemi yapacaklarını söylediler. 
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI