25’inci dönem Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna’nın da aralarında bulunduğu 7 kişinin 7 aydır gündemde olan MHP’nin kurultay sürecinde parti içi birlik ve beraberliği bozacak söz ve davranışlarda bulundukları gerekçesiyle üyelikten kesin çıkarılma talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edileceğini söyledi." /> 25’inci dönem Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna’nın da aralarında bulunduğu 7 kişinin 7 aydır gündemde olan MHP’nin kurultay sürecinde parti içi birlik ve beraberliği bozacak söz ve davranışlarda bulundukları gerekçesiyle üyelikten kesin çıkarılma talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edileceğini söyledi." />
Bugun...


Çanakkale MHP’de 7 kişi disiplin kuruluna sevk edilecek
Çanakkale MHP’de eski vekille birlikle 7 kişi disiplin kuruluna sevk edilecek

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, 25’inci dönem Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna’nın da aralarında bulunduğu 7 kişinin 7 aydır gündemde olan MHP’nin kurultay sürecinde parti içi birlik ve beraberliği bozacak söz ve davranışlarda bulundukları gerekçesiyle üyelikten kesin çıkarılma talebiyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edileceğini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 01-09-2016 18:27
         
Çanakkale MHP’de 7 kişi disiplin kuruluna sevk edilecek

MHP Çanakkale İl Başkanı Hakan Pınar, yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanları ve partililerin katılımıyla parti binasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Pınar, dün akşam MHP Çanakkale İl Yönetim Kurulu tarafından yapılan toplantı kapsamında parti tüzüğünün il yönetim kurullarına verdiği yetki uyarınca, parti içi birlik ve beraberliği bozacak söz ve davranışlarda bulunanlar hakkında disiplin işlemi başlatıldığını belirtti. MHP İl Başkanı Hakan Pınar, basın açıklamasında, MHP’de 7 aydır gündemde olan MHP kurultay sürecinde parti içi disipline aykırı davranışları körükleyen, basın açıklamaları ve sosyal medya üzerinden eleştiri ve hakarete varan ifadelerin havada uçuştuğunu söyledi. İl Başkanı Hakan Pınar, "Hepinizce malum olduğu üzere uzun süredir süreci sabır ve itidalle takip ediyorduk. Hatta zaman zaman basın mensubu bazı arkadaşlar tarafından tırnak içinde Meral Akşener grubunu kollamakla suçlandık. Ancak hep içimizde bir umut arkadaşlarımızın disiplinsiz davranışlarına bir an önce son vereceği, yanlış hesabın Bağdat’tan döneceği ve tekrar teşkilat disiplinine tabi olacağı beklentisini taşımaktaydık. Ancak geçen sürede üzülerek gördük ki bizim bu kucaklayıcı tavrımız muhataplarımız tarafından olumlu değerlendirilmeyip, tam aksine daha pervasızca parti iç disiplinine aykırı davranışları körüklemekte, basın açıklamaları peşi sıra yapılmakta, sosyal medyada da eleştiri sınırları aşılarak hakarete ulaşan ifadeler havada uçuşmaktadır. Artık dayanma sınırımız ve vicdani eşiğimiz aşılmış sabır taşı çatlamıştır. Bu vesileyle dün yapmış olduğumuz İl Yönetim Kurulu toplantısında Parti Tüzüğümüzün İl Yönetim Kurullarına verdiği yetki uyarınca, partimizin birlik ve beraberliğini bozacak söz ve davranışlarda bulunan bazı arkadaşlarımızla ilgili disiplin işlemi başlatılması kararı alınmıştır" dedi. 


Mhp 
25’inci dönem Çanakkale Milletvekili İbrahim Kürşat Tuna
 

Parti Tüzüğünün Disiplin hükümlerinin düzenlendiği 11. ve 78. maddelerin ilgili fıkralarına istinaden ’parti içi disipline aykırı davranışları’ bulunanların bugün itibariyle İl Disiplin Kurulu’na sevk edileceğini ifade eden Hakan Pınar, "İbrahim Kürşat Tuna, İsmet Balkan, Ender Çerdik, Ziya Süer, Nagihan Tuna, İsmail Ulubay ev Mehmet Vehbi Tayyer, üyelikten kesin çıkarma talebiyle, Adnan Mecü ve Muharrem Samanoğlu ise uyarı gerektiren haller başlıklı hükümlerin uygulanması talebiyle İl Disiplin Kuruluna gerekçeleri ile birlikte aktarılacaktır. Elbette karar İl Disiplin Kurulunundur. Karara müteakip haklarında disiplin işlemi uygulanma kararı verilen kişiler ayrıca sizlerle paylaşılacaktır" dedi.
Kaynak: Milliyet

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI