Bugun...


‘Bütün insanlıktan özür diliyorum’
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, ağaçların kesildiği Tonami Meydanı’nda incelemelerde bulundu. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan İnce, kesilen 180 ağaç için bin 800 ağaç dikileceğini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 29-11-2014 23:11
         
‘Bütün insanlıktan özür diliyorum’

Ağaç kesimi için bütün insanlıktan özür dileyen İnce şunları söyledi:
“Ben bu kararın ne imza atanıyım, ne uygulayanıyım, ne yapanı, ne keseniyim. Bir yetkim, imzam ve onayım olmamasına rağmen, kendimi siyaseten sorumlu tutuyorum. Sorumluluk bana aittir. Ben milletvekili olarak bunu bilmeliydim. Milletvekili olarak sorumluluğu üzerime alıyorum. Sadece Yalovalılardan değil, Türkiye’deki yurttaşlarımızdan değil, bütün insanlıktan özür diliyorum. Bir ağaç için gençlerimiz canını verirken, Validebağ’da insanlar direniş sergilerken, 200 metre mesafede bir ağacın dalı için köşkü yürüten Atatürk’ün kentinde, Yalova’da böyle bir olayla anılmaktan son derece üzgünüm. Karayolları’nın tehdidini ne yazık ki belediyemiz ciddiye almıştır. Bu tehdide belediyemiz ne yazık ki boyun eğmiştir. Ama bunu telafi edeceğiz. Burada kesilen ağaçların yerine bin 800 çınar ağacı dikilecek ve bu dikime hemen bugün başlanacak.”
Ardından Tonami Meydanı’nın hemen yan tarafından bulunan alana geçen İnce, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç ile birlikte toprağa ilk fidanı dikti.
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI