Bugun...


Bu gün Aday listelerine itirazın son günü.

facebook-paylas
Tarih: 24-09-2015 00:00
         
Bu gün Aday listelerine itirazın son günü.

Siyasi partiler, 1 Kasım seçimine yönelik YSK’ya verdikleri aday listelerine itirazı bugün saat 15.00’e kadar yapmak zorunda. Geçici aday listelerine karşı ilgili il seçim kurullarına yapılacak itirazların incelenip karara bağlanması saat 23.59’da sona eriyor. Kesin aday listeleri, bağımsız adaylar radyo, TV, Resmi Gazete ve illerde ilan edilecek.

SİYASİ partiler, 1 Kasım seçimlerine yönelik Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) vermiş oldukları aday listelerine itirazı bugün saat 15.00’a kadar yapmak zorunda. Geçici aday listelerine karşı ilgili il seçim kurullarına yapılacak itirazların incelenmesi ve karara bağlanması saat 23.59’da sona edecek. Yarın geçici aday listelerinde il seçim kurullarının incelemeleri sonucunda meydana gelen noksanlık ve aykırılıkların; il seçim kurullarınca ilgili adaya, siyasi parti il başkanlığına ve ilgili siyasi parti genel merkezine de iletilmek üzere Yüksek Seçim Kuruluna bildirilecek ve il seçim kurullarının milletvekili geçici aday listelerine yapılan itiraz üzerine verdikleri kararlara karşı YSK Başkanlığına yapılacak itirazların son günü. Cumartesi günü, birleşik oy pusulasında yer alacak olan bağımsız aday sıralaması için tüm il seçim kurullarında aynı anda olmak üzere saat 11.00’de kura çekilecek. Pazar günü, ilçe seçim kurulu başkanınca, siyasi partiler dışından getirilen asıl üyelerle görüşerek seçim bölgesi içindeki veya dışındaki seçmenler arasından iyi ün sahibi olmakla tanınmış, okur-yazar kimselerden, kurula bağlı seçim bölgelerindeki sandıklardan her biri için birer kişi olmak üzere sandık kurulu başkan adaylarına ilişkin liste hazırlanacak. 28 Eylül Pazartesi günü ise aday listelerinde meydana gelen eksikliklerin, ilgili siyasi partilerce tamamlanarak YSK’ya bildirilmesinin son günü. 

 İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI