Bugun...


Brüksel Sokaklarında Çocuk Dilenciler
Avrupa'nın başkenti sayılan Brüksel'de sokaklarda çok sayıda çocuk dileniyor.

facebook-paylas
Tarih: 03-11-2016 17:00
         
Brüksel Sokaklarında Çocuk Dilenciler

Avrupa'nın başkenti sayılan Brüksel'de sokaklarda çok sayıda çocuk dileniyor.

AB Konseyi, AB Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu gibi AB kurumlarına ev sahipliği yapan ve dünyanın zengin ülkelerinden Belçika'nın başkenti Brüksel'deki sokaklarda çok sayıda çocuk, kadın ve erkek dilenci dikkati çekiyor.

Özellikle şehrin kalabalık sokak ve caddelerinde, alışveriş merkezleri yakınlarında ve turistik bölgelerde görülen dilencilere karşı şehirde herhangi bir tedbir alınmıyor.

Bazı dilenciler, gece saatlerinde AVM'lerin giriş kapılarının önünde, ATM cihazlarının önünde ve apartman girişlerinde uyuyor.

Brüksel'de küçük yaştaki çok sayıda çocuğun dilendirilmesine karşı tedbir alınmadığı dikkati çekiyor.

Çoğu Doğu Avrupa ülkelerinden Brüksel'e gelen dilenciler, şehrin ziyaretçilerini rahatsız ediyor. Belçika halkı, Brüksel sokaklarındaki dilencilerden çok rahatsız olduğunu ve bu konuda acil önlem alınmasını talep ediyor.

Belçika'da 1993 yılında dilenme suç kapsamından çıkarıldı. O tarihten beri dilenciler suçlu olarak değil sosyal desteğe ihtiyacı olanlar olarak değerlendiriliyor.


HABERLER
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI