Bugun...


Borçları yapılandıracak teklif Meclis'te
Daha önceki yapılandırmaya başvurmayan vatandaşlara ikinci bir şans tanıyan, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması teklifi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülecek.

facebook-paylas
Tarih: 07-05-2017 17:51
         
Borçları yapılandıracak teklif Meclis'te

Maliye ile Gümrük ve Ticaret Bakanlıkları, SGK, il özel idareleri, belediyeler, büyükşehir belediyeleri su ve kanalizasyon idarelerinin alacakları yeniden yapılandırılıyor. 31 Mart 2017'den önceki gümrük vergileri, idari para cezaları, sigorta ve sosyal güvenlik destek primleri ile gecikme zammı, faizi ve cezası yapılandırma kapsamına alınıyor. Son başvuru 30 Haziran.

Yapılandırmaya başvuruda  bulunamayanlara  ikinci bir şans tanıyan, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması  teklifi, Meclis'in bu haftaki gündemini oluşturacak.  TBMM Genel Kurulu'nda, bazı uluslararası anlaşma ve mutabakat  metinlerinin onaylanmasına ilişkin tasarılar görüşülecek.  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda ise Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri  Milletvekili Mustafa Elitaş'ın imzasını taşıyan, Bazı Alacakların Yeniden  Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi 9  Mayıs Salı günü ele alınacak.
Kaynak: Milliyet

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI