Bugun...


BBP Başkanı Destici: AB ile nişanı atalım, önümüze bakalım
Türkiye'nin AB ile sürecini, evliliklerdeki nişan sürecine benzeten Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AB sürecinin medenice bitirilmesi gerektiğini söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 03-05-2017 16:53
         
BBP Başkanı Destici: AB ile nişanı atalım, önümüze bakalım

Partisinin genel merkez binasında haftalık basın toplantısında konuşan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, AB sürecini değerlendirirken, "Zaten bir nişanlılık dönemindeydik. Yüzükler takıldı ama bir türlü nikah gerçekleşmedi. Bu nikahın da artık gerçekleşmeyeceği çok açık net bir şekilde ortaya çıktı. O zaman medenice bu nişanı sonlandırıp, ayrılmanın her iki taraf için de büyük faydalar sağlayacağına inanıyoruz." dedi.

 

'EN BÜYÜK TEHLİKE PKK, YPG VE PYD'

Türkiye ve dünya gündemini de değerlendiren Destici, Suriye ve Irak'ın Kuzeyindeki gelişmelere ilişkin, "Geçmişte yapılan yanlış politikaların bedelleri bugün ödeniyor. Bugün doğru bir süreçte, doğru politikalarla Türkiye teröre karşı içeride ve dışarıda iyi bir mücadele veriyor" dedi. Türkiye için en büyük tehlikenin PKK, PYD ve YPG olduğunu defalarca dile getirdiklerini vurgulayan Destici, bu örgütlere verilen desteğe Türkiye'nin sessiz kalmaması gerektiğini söyledi.

"Şimdi bunlar hem ABD'nin hem de Rusya'nın adeta koruması altındadırlar. Bir bakıyorsunuz PYD, YPG askerleri Rus Bayraklı zırhlı araçlarla yan yanalar. Bir bakıyorsunuz başka bir noktada ABD askerleri ile komutanlarıyla, zırhlı birlikleri ve o ülkelerin bayraklarıyla PYD, YPG, PKK paçavraları yan yana. Bu bize açık ve net olarak şu fotoğrafı gösteriyor. Hem Amerika Birleşik Devletleri'nin hem de Rusya'nın PKK'ya, PYD' ye ve YPG' ye açık ve net bir desteği var"

HSYK ÜYELİĞİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne HSYK üyeliği için başvuruların başladığını da hatırlatan BBP lideri, tarafsızlığını kaybetmiş, tartışmalı isimlerden uzak durulması gerektiğini söyledi

'OHAL'İN KALDIRILMASINDAN YANAYIZ'

Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL uygulamalarına de değinen Destici, "İnşallah bu son uzatma olur. Ve bundan sonra Türkiye olağanüstü hal şartlarından hızla çıkarılır. Olağanüstü hal uygulaması olmadan yoluna devam eder. Bizim beklentimiz budur. Kanun Hükmünde Kararnameler var. Bunlara da son verilmesi gerekir. Alınacak olan kararlar Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kanunlaşarak alınmalıdır" dedi.
Kaynak: Sputnik

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI