Bugun...


BAŞBAKANIMIZ VAR AMA İŞLERİ CUMHURBAŞKANI HIZLANDIRIYORMUŞ

facebook-paylas
Tarih: 25-04-2016 13:15
         
 BAŞBAKANIMIZ VAR AMA İŞLERİ CUMHURBAŞKANI HIZLANDIRIYORMUŞ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI, Konya'da her geçen gün artan araç trafiğiyle birlikte şehiriçi ulaşım alarm vermektedir. Konumu ve özellikleri itibariyle her şeyin en güzeline layık olan Konya’nın şimdiye kadar her tarafı metro ve raylı sistemle donatılması ve çevre yolunun çoktan yapılması gerekirdi. Ama, Konya projeleri sadece seçimlerde gündeme getirilip sonra uzun süre uyutulmaktadır.

Geçen hafta AKP Konya İl Başkanlığı tarafından organize edilen Şehir ve Basın Buluşması’nda Konya projeleri ile ilgili gözler önüne serilen bazı acı gerçekler basınımızda yer almıştır. Bu toplantıda yapılan açıklamalarda;

·                Yatırım projelerinin yılan hikayesine döndüğü sorumsuzca itiraf edilmiştir. Yılan hikayesinden ziyade “yalan hikayesi” demek daha doğru olacaktır. 14 yıldır Başbakan, Bakanlar ve yerel yöneticilerce verilen onca söze rağmen ortada ne çevre yolu vardır, ne metro vardır, ne de lojistik köy vardır.

·                Daha önce yapılan planların Konya'daki gelişimi öngöremeden hazırlandığı, bu kadar büyümenin hayal edilemediği pişkince söylenebilmiştir. Katlı ve yer altı otoparklar yapmak yerine sokakları bile otopark yapıp fahiş tarifeden para toplamaya gelince çok iyi biliyorlar. Geçmişte ülkemizin en planlı şehri olarak övündüğümüz Konyamız vizyonsuz yöneticilerin elinde ne hale gelmiştir.

·                Ağır vasıtaların sabah ve akşam şehre girişini yasaklamak önerilmiştir. Sormak lazım, ağır vasıtalar şehir girişlerinde mi tutulacak, yoksa Konya’yı uçarak mı geçecekler? Demek ki çevre yolunu daha uzun yıllar bekleyeceğiz.

·                Nitekim, iki bölüm halinde inşa edilecek çevre yolunun ilk aksının 2019’da bitirilmesinin planlandığı Konyalılarla dalga geçercesine söylenebilmiştir.

·                En dikkat çekici ve üzücü olan da, Metro Projesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla hızlandırıldığı ifade edilerek, Konyalı Başbakanın memleketinde sıfırlanması olmuştur. Başbakan tarafından verilen müjdenin üzerinden tam bir yıl geçmiş ama metronun henüz projesi dahi ortada yoktur. Demek ki Cumhurbaşkanı hızlandırmasa etüd faslından bile yatırım programına giremeyecekti.

Konya’nın artık Başbakanı da var ama hala çevre yolu yoktur, metrosu yoktur, lojistik köyü yoktur, sivil havaalanı yoktur, teknik üniversitesi yoktur… Birçok il bu türlü yatırımlarda önemli mesafe katetmiş ama Konya hala nal toplamaktadır.

Sonuç olarak Konyalı hep oyalanmakta, Konya iyi yönetilmemektedir dedi.
Kaynak: İkinci Bölge Haber

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI