Bugun...


Baransu’nun eski eşi ifade verdi
Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur, evinin ardiyesinden polisler tarafından alınan 5 çuval içindeki evraklarla ilgili olarak tanık sıfatıyla ifade verdi

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2015 15:59
         
Baransu’nun eski eşi ifade verdi

 ”Balyoz da  Kumpas” iddialarına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk şüphelisi olarak tutuklanan gazeteci Mehmet Baransu nun eski eşi Esra Konur, evinin ardiyesinden polisler tarafından alınan 5 çuval içindeki evraklarla ilgili olarak tanık sıfatıyla ifade verdi.

Çağlayan daki İstanbul Adalet Sarayı na avukatı Murat Sultansu ile birlikte saat 11.00′de gelen Esra Konur un nezaretinde evrakların bulunduğu çuvallar açıldı. Çuvalların açılması ve Esra Konur un tanık olarak ifadesinin alınması işlemi yaklaşık 6 saat sürdü.

Savcılıktaki işlemlerin tamamlanmasının ardından, avukat Murat Sultansu yanında Esra Konur olduğu halde adliye önünde açıklama yaptı.

“BELGELERİN BARANSU YA AİT OLDUĞU TESPİT EDİLDi”

Avukat Murat Sultansu, Elde edilen evraklarla ilgili Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü Bey bizi davet etti. Söz konusu belgeler tek tek açıldı. Saat 11.00 gibi açma işlemi başladı. Şu saat (1700) itibariyle bitti. Bununla ilgili tutanaklar tutuldu. Soruşturma kapsamıyla ilgili olduğu savcı tarafından değerlendirilen belgeler, ayrıldı. Diğerleri tekrar Emniyet e teslim edildi dedi.

Müvekkilinin soruşturma kapsamında tanık olarak savcıya ifade verdiğini belirten avukat Sultansu, belgelerin Baransu ya ait olduğunun da tespit edildiğini söyledi. Sultansu, Şu saate kadar müvekkilim için ‘Kumpas yapıyor. Tutuklanması için belgeler topluyor denildi. Bunlar doğru değil. Belgelerin Baransu ya ait olduğu tespit edildi. Bunu söyleyebilirim şeklinde konuştu.

“İHBAR 155′E YAPILMIŞ”

İhbarın Esra Konur tarafından mı yapıldığı yönündeki soruya ise avukat Sultansu, Kesinlikle değil. O konuda haberler çıktı. İhbar 155′e yapılmış. Kim yaptıysa, zaten bunun bir ses kaydı vardır. Cumhuriyet Savcısı bu konuda bir değerlendirme yapacaktır yanıtını verdi.

Belgeler ne zamandan beridir oradaydı şeklindeki soruya ise Sultansu, Yaklaşık 2,5 yıldan beri orada. Apartmanın kapıcısı, ifadesi de var, Mehmet Baransu yu aramış ve evrakları buradan almasını söylemiş. O da ‘Alacağım demiş diye konuştu.

Esra Konur açıklama yapmaktan kaçınırken, açıklamanın ardından avukatı Murat Sultansu ile birlikte adliyeden ayrıldı.

Mynetİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI