Bugun...


Balıkçılar yakaladı! 'İlk gördüğümüzde biraz şaşırdık, vatandaşımızın ilgi odağı oldu'
Karadeniz'in Sinop açıklarında avlanan balıkçıların ağlarına, bir metre boyunda ve 10 kilogram ağırlığında fener balığı takıldı.

facebook-paylas
Tarih: 10-02-2019 18:37
         
Balıkçılar yakaladı! 'İlk gördüğümüzde biraz şaşırdık, vatandaşımızın ilgi odağı oldu'

Genellikle Akdeniz ve Ege denizinde rastlanan balığın Karadeniz'de ağa  takılması balıkçıları şaşırttı.

Balıkçı Zeki Kanal, muhabirine yaptığı açıklamada, fener balığının  Akdeniz ve Ege'de avcılığı yapılan bir balık türü olduğunu söyledi.Kırk yıllık balıkçılık hayatında ilk kez ağlarına fener balığı  takıldığını aktaran Kanal, Balığı gördüğümüzde bizler de şaşırdık çünkü daha  önce hiç karşılaşmamıştık dedi.

DAHA ÇOK EGE VE AKDENİZ'DE GÖRÜLÜR

Fener balığının neden Karadeniz'e geldiğinin araştırılması gerektiğini  söyleyen Kanal, Bu balık türü daha çok sıcak suları sever. O nedenle Akdeniz ve  Ege bölgelerinde sık görülür ama uzun yıllar sonra Karadeniz'de bizim ağlarımıza  takıldı. Tabii ilk gördüğümüzde biraz şaşırdık. Sonuçta bölgemizde avlanmayan bir  balık. Şu an tezgahımıza koyduk. Birçok vatandaşımız ilk kez gördüğü için balık  ilgi odağı haline geldi. Çok sayıda kişi fotoğrafını çekiyor. diye konuştu.

Kanal, bir metre boyunda ve 10 kilogram ağırlığındaki balığa 400 lira  fiyat konulduğunu kaydetti. (Milliyet)İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI