Bugun...


Bahçeli'nin dosyası da Meclis'te

facebook-paylas
Tarih: 02-05-2016 15:39
         
Bahçeli'nin dosyası da Meclis'te

Aralarında MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye ait dosyanın da bulunduğu 19 dosya TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Meclis'e gelen dosya sayısı 619'a ulaştı.

Hakkında dosyası bulunan milletvekillerinin dokunulmazlığının  kaldırılmasına ilişkin Anayasadeğişikliği teklifinin bulunduğu TBMM Başkanlığına  yeni dosyalar gelmeye devam ediyor. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanı Figen  Yüksekdağ'ın dosyalarının da aralarında bulunduğu 19 dosya, TBMM Anayasa ve  Adalet Karma Komisyonu'na sevk edildi.Gelen dosyalar arasında HDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, CHP  Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, HDP Diyarbakır Milletvekilleri İmam  Taşçıer ve Sibel Yiğitalp, HDPSiirt Milletvekilleri Kadri Yıldırım ve Besime  Konca, CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, HDPHakkari Milletvekili Abdullah  Zeydan, HDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ve CHP AntalyaMilletvekili  Mustafa Akaydın'ın da dosyası bulunuyor.Gelen 19 dosyayla birlikte Meclisteki dokunulmazlık dosyalarının  sayısı 619'a ulaştı.

Bunların 46'sı Ak Parti'li, 185'i CHP'li, 366'sı HDP'li,  18'i MHP'li milletvekillerine, 5'i ise BağımsızAnkara Milletvekili Aylin  Nazlıaka'ya  ait. Nazlıaka'nın bir dosyası, CHP milletvekilleri ile düzenlendi. Hakkında dosya düzenlenen milletvekillerinin sayısı da 136'ya  yükseldi. Bunların 27'i AK Parti, 51'i CHP, 50'si HDP, 7'si MHP, 1'i ise bağımsız  milletvekili Nazlıaka'ya ait bulunuyor. Bir tezkerede birden fazla milletvekiline ait dosya sayısı 44 oldu. En fazla dokunulmazlık dosyası olan milletvekili ise HDP Eş Genel  Başkanı Selahattin Demirtaş. Demirtaş'ın dosya sayısı 75'e çıktı.


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI