Bugun...


Bahçeli; AK Parti ve CHP seçmenine seslendi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti ve CHP seçmenine seslenerek, “Gelin, bu defa bizimle yürüyün” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 13-05-2015 18:33
         
Bahçeli; AK Parti ve CHP seçmenine seslendi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çorum mitinginde yaptığı konuşmada, "Erdoğan ömür boyunca kendisini ve ailesini güvence altına almak için başkanlık arayışındadır. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecinden yakayı kurtarmak için Türkiye’ye komplo kurmaktadır. Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Polisler, rüşvetçiler tarafından cezaevine atılmaktadır. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Keşmekeşlik had safhadadır. Adalet boğazlanmaktadır" dedi.

Bugün karayolu ile Ankara’dan Çorum’a gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin Abide Meydanı’nda yaklaşık 6 bin partiliye hitap etti. Çorum’un üzgün olduğunu ve geçinemediğini belirten Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın iki gün önce Rize ve Trabzon’da iki korsan miting düzenlediğini ifade ederek, "Trabzon’da işsiz kardeşlerimi kastederek aynen şöyle demiştir; ’İş yok değil var. Ama beğendiremiyorsunuz. Hanımefendiler, beyefendiler kolay kolay iş beğenmiyorlar’ yani iş varmış fakat çalışan ve beğenen yokmuş. Çorumlu kardeşim iş verildi de siz mi çalışmadınız? İş sağlandı da siz mi girmediniz. Erdoğan, üçüncü havalimanı müteahhitlerden birisinin ağır vasıta şoförü bulamadığını, Vietnam’dan 2 bin 200 lira aylıkla şoför getirdiğini söylemektedir. Bu sözler sayıları 6 milyonu aşan işsiz kardeşlerimizle alay etmektir. Bu sözler işsizlere şamar gibi inmiştir. Erdoğan işsizlerin şikayet ve sızlanmasını ciddiye almadığı gibi onları tembellikle itham etmektedir. Bu ne kızarmaz yüzdür. Bu ne cüretkar tavırdır" dedi.

AKP LOBİLERE TESLİM OLMUŞ

Dış borcun 400 milyar dolara çıktığını dile getiren MHP lideri Bahçeli, "Davutoğlu her yere IMF’ye borç ödemekle övünüyor. Bunu da aklınca milliyetçikle ilişkilendiriyor. Türkiye’nin IMF’ye olan borcu belirlenmiş bir takvim kapsamında zaten ödenecekti. Fakat bizzat AKP hükümeti, 2005 yılında IMF’ye müracaat etmiş, borç almak gayesiyle kuyruğa girmiştir. Davutoğlu bundan hiç bahsetmemektedir. Bu konuya hiç girmemektedir. Başbakan IMF’yle borç ilişkisinin kesildiğini sürekli tekrar ederken, AKP iktidarları döneminde dış borcun yaklaşık 270 milyar dolar artmasını nasıl izah edecektir? Ve dış borcun 2002’ye göre yüzde 206 çoğalmasını nasıl anlatacaktır? AKP borçlanmış, Çorumlu ödemiştir. AKP lobilere teslim olmuş, Çorumlu katlanmıştır" diye konuştu.

"MİLLETİN EVİNDE HEP ERDOĞAN VE YANDAŞLARI OTURUYOR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşların ekonomik sıkıntı yaşamasına aldırmadığını ve Ankara’da dev bir saray yaptırdığını söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, şöyle dedi:

"Bu sarayı hukuktan kaçırdı. Bu sarayı aydınlıktan kaçırdı. Bu sarayı helalden kaçırdı. Ve bu sarayın ismi kaçak ve karanlık saray oldu çıktı. Erdoğan sarayına, eski parayla 1 milyar 370 milyon lira harcadı. Sizden aldı, bin yüz elli odalı fildişi kulesine yatırdı. Sizden aldı, ayakkabı kutularına sakladı. Sizden kopardı, aylık sabit gideri yine eski parayla 21 milyon lira olan sırça köşküne, bin bir gece masallarını aratmayan sarayına gömdü. Ve dedi ki, itibardan tasarruf olmaz. Ve dedi ki, milletin evidir. Nasıl bir millet evidir ki, hep Erdoğan ve yandaşları oturmaktadır. Çoğunuzun evi yoktur, olanın masrafı çoktur. Kiralar boynunuzu bükmektedir. Gelin görün ki Erdoğan sarayda yaşamaktadır. Bir zamanlar kimsesizlerin kimsesiyim diyen adam, şimdi kindarların kutbu, haram yiyenlerin koruyucusudur."

BAŞKANLIK DİKTATÖRLÜK KAPISIDIR

Erdoğan’ın ısrarla başkanlık sistemi istediğini, sanki ülkenin diğer sorunlarının kalmadığını ifade eden Bahçeli, şöyle devam etti:

"Başkanlık diktatörlük kapısıdır. Başkanlık istikrarsızlık kaynağıdır. Bölünmenin ve parçalanmanın karar merciidir. Erdoğan ömür boyunca kendisini ve ailesini güvence altına almak için başkanlık arayışındadır. 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk sürecinden yakayı kurtarmak için Türkiye’ye komplo kurmaktadır. Hakim ve savcılar hırsızlar tarafından mesleklerinden ihraç edilmektedir. Polisler, rüşvetçiler tarafından cezaevine atılmaktadır. Hırsız kovalamakta, masum kaçmaktadır. Tam bir hukuk cinayeti yaşanmaktadır. Keşmekeşlik had safhadadır. Adalet boğazlanmaktadır. Vicdan katledilmekte, insaf yıkıma uğramaktadır. Erdoğan Türkiye’nin imaj ve saygınlığını, tarihi ve kültürel mirasını zaafa uğratmış, zayıflatmış, budamıştır. Kaybeden Türkiye, kazanan Erdoğan ve çetesidir. Kaybeden Türk milleti, kazanan haramzadeler ve hainlerdir. Kaybeden Çorum, kazanan hak ve hukuka darbe vuranlardır."

"ERDOĞAN’DAN CUMHURBAŞKANI OLMAZ DEDİK"

Anayasa’da tarafsız olması açık açık yazılmış Cumhurbaşkanının sanal açılış törenleri ve devletin imkanlarıyla korsan ve paralel miting yaptığını savunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Yine Anayasa’ya göre devletin başı olan Cumhurbaşkanı, bir partinin fiili eş genel başkanı gibi hareket edebilir mi? Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk milletinin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanı, muhalefetle kavgaya tutuşup iktidar partisini kollayabilir mi? Asgari ücreti 1400 liraya çıkaracağız diyoruz, ’kurusıkı atıyorlar’ diyor. Bu konuda kararlıyız diyoruz, ’istihdam düşer’ diyerek bizi eleştiriyor. Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, Erdoğan ve Davutoğlu sizlerin rahata ulaşmanızı istemiyor. Cevap vermesi gereken ne varsa, Erdoğan devreye girerek bizimle polemiğe heves etmektedir. Böyle bir Cumhurbaşkanı asla olmamıştır. Böyle bir Cumhurbaşkanı ne görülmüş, ne duyulmuştur. Biz başından beri Erdoğan’dan Cumhurbaşkanı olmaz dedik. Bu görüşümüzden taviz vermedik. Biz Erdoğan’ı tanıyoruz, kırat ve kalitesini biliyoruz" diye konuştu.

"VATANA NETİN BELGELENECEK"

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP’ye 400 milletvekili istemesinin suç olduğunu ifade eden MHP lideri Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak pahasına başkanlık için uğraşması suçtur. PKK-HDP-İmralı canisiyle birlikte yeni Anayasa hazırlığı içinde olması suçtur. Tarafsızlıkla ilgili şeref ve namus üstüne ettiği yemini çiğnemesi suçtur. Korumakla yükümlü olduğu mevcut devlet nizamını dinamitlemeye çalışması suçtur. Yolsuzluk yapması, rüşvet çarkını işletmesi suçtur. Erdoğan Cumhurbaşkanı makamındaki 9 aylık mazisinde defalarca suç işlemiştir. Belçika’da Cumhurbaşkanı’nın ’ihanetten başka suçu yoktur’, demiştir. Bu konuda Anayasa’yı referans göstermiştir. Erdoğan, bilesin ki, referans gösterdiğin Anayasa seni kurtaramayacaktır. Ve Anayasa senin vatana ihanet ettiğini çok açık belgeleyecektir. Türk milletinin sana verdiği yetkiyi kötüye kullanmanın bedeli karşılıksız kalmayacaktır. Tarafsızlığını bozmanın, Türkiye düşmanlarıyla bir ve beraber olmanın faturası mutlaka önüne koyulacaktır."

Bahçeli konuşmasının ardından karayolu ile Amasya’ya hareket etti.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI