Bugun...


Arınç: Yakın zamanda göreve başlayacak
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Fidan’ı yeniden MİT Müsteşarlığı için görevlendirdiğini açıklayan Arınç, “Kendisine MİT Müsteşarı olarak ihtiyacımız vardı. Yakında görevine başlar” diye konuştu

facebook-paylas
Tarih: 10-03-2015 19:09
         
Arınç: Yakın zamanda göreve başlayacak

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılan ikinci Bakanlar Kurulu Toplantısı’nın ardından soruları yanıtladı. Hakan Fidan’la ilgili gelişmelerin sorulması üzerine Arınç, “Fidan MİT Müsteşarlığı’nda fevkalade başarılı olmuş bir bürokratımızdır. Kendisine MİT Müsteşarı olarak ihtiyacımız vardı. Keşke bunu yapmasaydı demiştim. Sonra da bakan olduğu takdirde bunun sonuçlarının ne olabileceğini ifade etmiştim. Bu belki garip karşılandı. Ama daha sonra Cumhurbaşkanımız bir vesileyle benim düşüncelerime yakın bir düşünceyi ifade etti” dedi.
Dün itibarıyla Hakan Fidan’ın aday adaylığından vazgeçtiğini ifade ederek Başbakan Davutoğlu’na durumu ilettiğini, Davutoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşme sonucu bunu olumlu karşıladığını bildiren Arınç, şunları söyledi:
“Kendisinin açıklaması basına düşmüştür. Burada hem teşekkür ediyor hem de kendisine verilecek her görevi layıkıyla yapmak için çalışacağını ifade ediyor. Başbakanımızın Cumhurbaşkanımızla bu konuyu görüşerek mutabık kalmasından sonra Sayın Müsteşarın da verdiği açıklamayı ben şahsen yeterli görüyorum. Sorunun ikinci bölümü tekrar MİT Müsteşarlığı’na dönüp dönemeyeceği konusudur. Sayın Başbakanımız, Sayın Hakan Fidan’ı tekrar MİT Müsteşarlığı’nda görevlendirmiştir, onay vermiştir ve bu onay itibarıyla kendileri yakın zamanda tekrar MİT Müsteşarlığı’nda göreve başlayacaklar.”
Boş konuşan insanlar
“Eski MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın milletvekili aday adaylığını geri çekmesi sonrasında muhalefetin ‘bir partiye üye olan kişi, MİT Müsteşarı olamaz’ şeklinde yaptığı açıklaması oldu. Bunu değerlendirir misiniz” sorusu üzerine de Arınç, bunu kimin söylediğini az çok tahmin ettiğini söyledi.
Arınç, “Çok konuşan ama boş konuşan insanlar üç dört tanedir. Bunlardan bir tanesi de o kişidir. Soyadının öyle çok iddialı olduğuna da bakmayın. Aslında boş konuşan, sinirli konuşan, ağzına geleni söyleyen, hakaretten başka bir şey bilmeyen bir garip siyasetçidir. Siyasette en sevilmeyen insanlar, çok konuşan, çok boş konuşanlardır. Her kamu görevlisi, milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrılabilir, geri dönüşleri de mümkündür.  Şimdi o konuşan kişi, ‘Bu adam aday adayı oldu, o partiye de üye oldu, artık geri dönemez’ derse cehaletini ortaya koyar. Bu kadar cehalet de ancak ilim tahsiliyle mümkündür” dedi.   


Milliyet


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI