Bugun...


AK Parti ve MHP destekledi, CHP ve HDP karşı çıktı

facebook-paylas
Tarih: 21-07-2016 18:11
         
AK Parti ve MHP destekledi, CHP ve HDP karşı çıktı

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen OHAL Tezkeresi'nin görüşmelerinde AK Parti ve MHP düzenlemeyi desteklerken, CHP ve HDP karşı çıktı.

MHP'Lİ AKÇAY: DİĞER TERÖR ÖRGÜTLERİNİ DE KAPSAMALI

OHAL görüşmelerinde kürsüye ilk olarak MHP adına konuşan Grup Başkanvekili Erkan Akçay çıktı.


OHAL uygulamasına destek verdiklerini kaydeden Akçay, OHAL'in sadece FETÖ'ye yönelik değil KCK, PKK ve IŞİD'e karşı da uygulanması gerektiğini belirtti. Akçay, "Milliyetçi Hareket Partisi, böylesi karanlık ve oldukça sıkıntılı dönemde devletinin ve milletinin yanında ne pahasına olursa olsun tavizsiz şekilde duracak, hiçbir gayri meşru oluşum veya çeteleşmeye aman vermeyecektir" diye konuştu. 

CHP VE HDP KARŞI ÇIKTI

HDP adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, OHAL'in yaşam alanlarını daraltacağını iddia etti. OHAL'e karşı olduklarını ifade etti.

CHP adına kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan da OHAL'in siyaseten uygun olmadığını ileri sürdü. OHAL'in parlamentoyu devre dışı bırakıp yetkileri iktidarda toplamayı hedeflediğini iddia eden Tezcan, bunun darbe girişimi gecesi oluşan birlik, beraberlik ve direniş ruhuna zarar vereceğini ileri sürdü. "Biz CHP olarak bu darbecilerle, çeteyle bütün uzantılarla vereceğiniz bütün mücadeleye destek vereceğiz. Parlamento grubu olarak Meclis'e getireceğiniz bu konudaki bütün düzenlemelere destek vereceğiz" diyen Tezcan, OHAL'in iktidarı kullanmada kontrolsüzlüğün yolunu açabileceğini iddia ederek OHAL tezkeresine 'hayır' oyu vereceklerini ifade etti.

AK PARTİ'Lİ BOSTANCI: HUKUKA AZAMİ DİKKAT GÖSTERECEĞİZ

AK Parti Grubu adına konuşan Grup Başkanvekili Naci Bostancı, OHAL'in amacının; gizli, sinsi, organize, bu ülkenin geleceği için büyük tehdit oluşturan paralel devlet yapılanmasına karşı etkili, kapsamlı sonuçlar alıcı çalışmaları gerçekleştirmek olduğunu belirtti. Bunu yaparken vatandaşların hak ve hukuklarına halel gelmemesine azami dikkat göstereceklerini kaydeden Bostancı şöyle konuştu:

"Bu çalışmaları yaparken, darbecilere karşı mücadele ederken elbette hakka, hukuka, insan haklarına saygılı olmaya devam edeceğiz. Sayın Başbakanımız da son grup toplantısında 'Demokratların darbecilerden çok önemli ve derin bir farkı var' dedi. Biz insan hakları, özgürlük ve demokrasi diyoruz. Bunu sadece demiyoruz, darbecilere karşı mücadelede de bunu sahaya çıkaracak bir kararlılığı ve iradeyi temsil ediyoruz. Ümit ederim, OHAL tezkeresi Meclis tarafından onaylanır. Ülkemiz için büyük bir tehdit olan bu çeteye karşı o kararlı ve cesur mücadele teknik desteklerle birlikte devam eder."
Kaynak: Zaman

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI