Bugun...


ABD'li yetkili, Milli Marşlarını Elleri Bağlı Dinleyen Yunan Başbakan Çipras'ı Uyardı
Yunan Başbakan Çipras, ABD Ticaret Bakanı'nın katıldığı bir organizasyonda Amerika milli marşı okunduğu sırada ellerini önünde birleştirince ABD'li yetkililerden uyarı aldı.

facebook-paylas
Tarih: 11-09-2018 22:21
         
ABD'li yetkili, Milli Marşlarını Elleri Bağlı Dinleyen Yunan Başbakan Çipras'ı Uyardı

Yunanistan'ın Selanik kentindeki bir toplantıya ABD Ticaret Bakanı da davetliydi. ABD'li Bakan'ın da katıldığı milli marş seromonisinde Çipras, Washington'un yetkilileri tarafından uyarıldı.

ELLERİNİ BİRBİRİNDEN AYIRDI

Çipras'ın ABD'li Bakanı ağırladığı Selanik'te bir sempozyumda ABD heyeti ile bir araya geldi. Konuk ülkenin milli marşı olunduğu sırada ellerini üst üste koyan Çipras ABD yetkililer tarafından uyarıldı. Çipras kendisine gelen uyarıyla bir anda neye uğradığını şaşırırken, Yunan Başbakan ellerini birbirinden ayırarak saygı duruşu pozisyonuna geçti.

ELEŞTİRİLERİN HEDEFİ OLDU

ABD milli marşı okunurken, Amerikalılar ellerini kalplerine götürerek marşı okurken, etrafta bulunan yabancı liderlerden de dik durarak marşı dinlemeleri talep ediliyor.

Elleri üst üste atma gibi farklı hamlelerde bulunarak marşı dinleme, Amerikalılar tarafından büyük saygısızlık olarak nitelendirildi. Yunan Başbakan Çipras'ın bu durumu bilmemesi de büyük eleştiri topladı.

HABERLERİkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek,
hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer
almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın
kuruluşlarıdır


loading...

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI