Bugun...


ABD'de Bir İlk! Başörtülü Vekil Ilhan Omar Meclis'e Girdi

facebook-paylas
Tarih: 09-11-2016 11:49
         
ABD'de Bir İlk! Başörtülü Vekil Ilhan Omar Meclis'e Girdi

Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olduğu seçimler sonucunda, Somali göçmeni llhan Omar da Temsilciler Meclisi'ne giren ilk başörtülü vekil oldu.

45. başkanlık yarışının tamamlandığı ve Donald Trump'ın başkan olarak seçildiği ABD'de bir ilk daha yaşandı. llhan Omar Temsilciler Meclisi'ne giren ilk başörtülü vekil oldu.

Ilhan Omar, ABD tarihinde bir ilki başardı;

09 Kasım itibarıyla 45. başkanlık yarışının tamamlandığı ve Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın ABD'nin yeni başkanı olduğu seçimlerde bir ilk daha yaşandı. ABD tarihinde Temsilciler Meclisi'ne giren Ilhan Omar ilk başörtülü vekil oldu. 34 yaşındaki Somali göçmeni Omar, Minnesota'dan seçildi.

 

ILHAN OMAR KİMDİR?

1982 senesinde dünyaya gelen Ilhan Omar aslen Somalilidir. North Dakota State Üniversitesi mezunu olan Ilhan Omar, 2009 yılında Ahmed Nur Said Elmi ile evlenmiştir. Siyasete Demokrat Parti ile atılan Omar, ABD tarihinde Temsilciler Meclisi'ne giren ilk başörtülü vekil olmuştur.

 
Kaynak: Haberler

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI