Bugun...


ABD: ‘Video Görüntüleri Doğruysa IŞİD’in Barbarlığını Kınıyoruz’

facebook-paylas
Tarih: 23-12-2016 23:52
         
ABD: ‘Video Görüntüleri Doğruysa IŞİD’in Barbarlığını Kınıyoruz’

IŞİD’in iki Türk askerini yakarak öldürdüğüne dair yayınladığı video görüntüleri hakkında konuşan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, “Eğer iddialar doğruysa, Amerika olarak IŞİD’in bu barbarca eylemini en güçlü biçimde kınıyoruz” dedi.

IŞİD’in iki Türk askerini yakarak öldürdüğüne dair yayınladığı video görüntüleri konusunda Amerika’nın Sesi’nin sorularını yanıtlayan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, “Eğer bu iddialar doğruysa, Amerika olarak IŞİD’in bu barbarca eylemini en güçlü biçimde kınıyoruz” dedi.

Sözcü, “Henüz doğruluğu teyit edilmeyen video kayıtlarını gördük. Eğer, doğruysa, IŞİD’in barbarca eylemini en güçlü biçimde kınıyoruz. NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız. Türkiye, IŞİD’e karşı kurulan koalisyonda hayati bir rol oynuyor. IŞİD’le mücadele sırasında bazı Türk askerleri yaralandı, bazıları yaşamını yitirdi. Askerlerin yaşamları pahasına gösterdiği fedakarlığı minnetle anıyoruz” dedi.

Gelinen noktanın, IŞİD’i zayıflatıp tamamen yok etmede güçlü bir koalisyon gerektirdiğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyleyen Mark Toner, “Bu, Amerika’nın birinci önceliği olmayı sürdürüyor, bu tür aşağılık barbarlıklar kararlılığımızı ancak güçlendirmeye yarar” dedi.
Kaynak: Amerikanın Sesi

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI