Bugun...


ABD ordusundan teröristli kapak!
CTCSentinel isimli derginin kapağında, omzunda terör örgütü PKK'nın elebaşı Öcalan'lı arma olan bir teröristin fotoğrafı kullanıldı.

facebook-paylas
Tarih: 12-07-2017 12:46
         
ABD ordusundan teröristli kapak!

Türkiye'nin karşı çıkmasına rağmen Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü PKK'nın kolu YPG ile işbirliği yapan ABD, bir skandala daha imza attı. ABD Harp Akademisi Terörle Mücadele Merkezi'nin dergisi CTC Sentinel, omzunda terörist elebaşı Abdullah Öcalan'lı arma taşıyan YPG'li bir teröristin görselini kapak fotoğrafı olarak kullandı.

Kolunda Öcalan'lı armanın bulunduğu teröristin fotoğrafının altında, 'Bir SDF üyesi, Rakka'nın Meşleb Mahallesi'nde yükselen dumanı incelerken (7 Haziran 2017)' yazısı bulunuyor.

Altyazıda sözü edilen SDF, çatısını YPG'nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'nin kısaltması.

CTC Sentinel, Haziran/Temmuz sayısının kapağında Rakka operasyonunu işliyor. İçindekiler bölümünde bağımsız görüşleri yayınladığını öne süren derginin direktörlüğünü Korgeneral Michael K. Nagata yapıyor.

Derginin editöryel kadrosu da halen görevdeki Albay Suzanne Nielsen, Korgeneral Bryan Price gibi isimlerden oluşuyor.

ABD'nin YPG'yi desteklemek için Türkiye sınırının hemen karşısında kurduğu hava üssü, ilk kez dün görüntülenmişti. Üste, askeri nakliye uçakları göze çarpıyor.

Pentagon, şimdiye kadar 185 TIR silah ve askeri mühimmatı YPG'lilere verdi. Söz konusu silahların terör örgütü IŞİD'in Rakka'dan temizlenmesiyle geri alınacağı söyleniyor ancak bu gerçekçi değil.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son olarak YPG'ye verilen silahların toplanacağına inanmanın imkansız olduğunu belirterek, "Bölgede Türk askerlerine veya Türkiye'ye yönelik tehdit durumunda karşılık verilecektir" dedi.
Kaynak: Milliyet

İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI