Bugun...


ABD bunu konuşuyor!
ABD, Hillary Clinton'ın yeni e-postalarını yayımlandı. Clinton'ın yazışmalarda Davutoğlu ismini kısaltarak kullandığı görüldü.

facebook-paylas
Tarih: 01-07-2015 19:49
         
ABD bunu konuşuyor!

ABD Dışişleri Bakanlığı, eski bakan Hillary Clinton'ın toplamda sayfa sayısı 3 bini bulan daha önce yayımlanmamış e-postalarını kamuoyuyla paylaştı. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, bazı yazışmalarda dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun isminin kısaltılarak "Davu" şeklinde kullanıldığı görüldü.

Clinton'ın görevde olduğu süre boyunca resmi yazışmalarında özel e-posta adresini kullandığının ortaya çıkması ile başlayan tartışma neticesinde Washington’daki federal yargıç; ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, 55 bin sayfalık e-posta yazışmalarını 30 Haziran'dan başlayarak gruplar halinde her 30 günde bir kamuoyuna açıklaması gerektiğine hükmetmişti.

ABD’de önümüzdeki sene yapılacak başkanlık seçimleri öncesi Demokrat Parti’nin en güçlü adayı Clinton'ın, 2012’de ABD Büyükelçisi’nin de öldürüldüğü Bingazi Olayı’yla ilgili o dönem kullandığı kişisel e-posta adresindeki resmi yazışmalar mahkeme kararıyla Mayıs ayında kamuoyuna açıklanmıştı.

Anadolu Ajansı'nın haberine göre, daha çok yabancı liderle telefon görüşmeleri de dahil bakanlığın günlük rutin aktivilerine dair yazışmaları yer aldığı e-postalarda bazı ilginç ayrıntılar dikkati çekiyor.

Bu noktada, o dönem ABD Başkanı Barack Obama'nın özel kalem müdürlüğünü yapan Rahm Emanuel ile yine o dönemki kıdemli danışmanı David Axelrod dahil bazı Beyaz Saray yetkililerinin Clinton'ın iş için kişisel e-posta adresini kullandığından bilgisinin olduğu görüldü.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI