Bugun...


64 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor
64 yıldan beri ayakkabı boyacılığı yapan 75 yaşındaki Yaşar Cepni, boya sandığıyla yıllara meydan okuyor.

facebook-paylas
Tarih: 22-08-2017 11:27
         
64 yıldır ayakkabı boyacılığı yapıyor

Hatay'ın merkez Antakya ilçesi İstiklal caddesinde 64 yıldan bu yana her gün ayakkabı sandığının başında sabırla müşteri bekleyen 75 yaşındaki Yaşar Cepni, mesleğini severek yaptığını söyledi.

6 çocuğunu ayakkabı boyacılığı yaparak evlendirdiğini belirten Yaşar Cepni, "Eskinin kazancı daha iyiydi. Şimdi boyanın değeri yok, paranın değeri yok, aslında emeğin değeri yok. Şu anda siftah yapmadığımız günler çok oluyor" dedi.

Hazır boyaların piyasaya çıkmasının ayakkabı boyacılığını olumsuz etkilediğini söyleyen Cepni, şöyle konuştu:

"Markette, hatta bakkallarda ayakkabı boyası satılmaya başlayınca işlerimiz hayli geriledi. Ancak ben zaten bu yaştan sonra başka bir iş yapamam. Gördüğünüz boya sandığı benim 64 yıllık emektarım, ekmek teknem. 11 yaşından beri ayakkabı boyacılığı yapıyorum ve o günden bu güne hala ayakkabılarını boyatan müşterilerim var. Aynı sıraya oturduğum arkadaşım da var. Doktor, hakim, Cumhuriyet savcısı da. Hala ayakkabılarını bana gönderirler, gelirler boyarım."

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI