Bugun...


32 askeri hastane sivilleşti
26 ilde toplam 32 askeri hastane ile 1 rehabilitasyon ve bakım merkezi, Sağlık Bakanlığına bağlandı.

facebook-paylas
Tarih: 26-08-2016 23:35
         
32 askeri hastane sivilleşti

Sağlık Bakanlığı, 26 ilde toplam 32 Hastane ile 1 Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığı'nın, bakanlık bünyesine katıldığını açıkladı. Yazılı açıklamada, söz konusu sağlık kuruluşlarının Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı olarak hizmet vereceği ifade edildi.

Bu hastanelerin yeni dönemde tüm vatandaşlara aynı kalitede hizmet vereceğini belirten açıklamada, "Hakkaniyetli ve kaliteli sağlık hizmeti en kapsamlı şekilde daha erişilebilir olacaktır. Askeri birlik ya da kıtalardaki stratejik ve kritik sağlık hizmetleri, yine silahlı kuvvetler sağlık personelince verilmeye devam edecektir" denildi.

Hizmetlerin aksatılmayacağını vurgulayan bakanlık, önceden de askeri ve sivil hastanelerin başarılı işbirliklerini anımsatarak, "Uygulama ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkân tanıyacaktır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır" ifadeleri kullanıldı. Bakanlık, devir işleminin resmen 26 Ağustos Cuma saat 17.00'de gerçekleştiğini de ekledi.

Kaynak: Al Jazeera
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI