Bugun...


2015'e Damga Vuracak Akıllı Telefonlar
Akıl almaz rekabetin yaşandığı teknoloji sektöründe telefon savaşları 2015’te de devam edecek.

facebook-paylas
Tarih: 28-12-2014 15:09
         
2015'e Damga Vuracak Akıllı Telefonlar

Dün­ya­nın en bü­yük tek­no­lo­ji mar­ka­la­rı 2015’e de hız­lı gir­me­ye ha­zır­la­nı­yor. Da­ha güç­lü iş­lem­ci­le­rin, da­ha bü­yük ek­ran­la­rın da­ha yük­sek ul­tra pik­sel ka­me­ra­la­rın ve da­ha yük­sek RA­M’­le­rin kul­la­nı­la­ca­ğı ami­ral ge­mi te­le­fon­lar­da pa­za­rı yi­ne App­le, Sam­sung, LG, HTC ve Sony şe­kil­len­di­re­cek.

İşte yeni yılın canavarları;

iPhone 6s/6s Plus

Cihazların beklenen çıkış tarihi Eylül 2015. iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ta ekran boyutunun ve tasarımın yine değişmesi bekleniyor.
Cihazlarda ayrıca daha güçlü bir işlemci, 2 GB ya da 3 GB RAM ve megapikseli daha yüksek bir kamera bizleri karşılayabilir. Telefonların arayüzlerinde de ciddi inovasyonlar bekleniyor

Samsung Galaxy S6

Beklenen çıkış tarihi Şubat-Mart 2015. Cihazda metal kasa kullanacak. Yeni nesil Exynos çip, Snapdragon 810, 16 veya 21 MP çözünürlüklü Sony IMX240 sensör, su geçirmezlik Galaxy S6’nın öne çıkan diğer özellikleri olacak. Galaxy S6’da tasarımın yanı sıra TouchWiz kullanıcı arayüzünde de önemli yenilikler sunması bekleniyor.

HTC One M9

Beklenen çıkış tarihi Mart 2015. One serinin yeni üyesinde bir kez daha alüminyum kasa kullanılacağı öngörülüyor. HTC, One M9’da ekran boyutunu artırır mı bilinmez ama ekranın Quad HD çözünürlükte olacağı kesin. Telefonun işlemci biriminde ise muhtemelen Snapdragon 810’u göreceğiz. Cihazda ayrıca daha yüksek batarya ve RAM gücü olacaktır.

LG G4

Beklenen çıkış tarihi Mayıs 2015. 5.5 inç Quad HD çözünürlüklü ekranın yer verilmesi beklenen G4’te işlemcinin Snapdragon 810 olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazda ayrıca güçlü bir selfi kamerası da yer alacak.

Sony Xperia Z4

Bek­le­nen çı­kış ta­ri­hi Şu­bat 2015. Sony 2015’te yıl­da iki ami­ral ge­mi­si akıl­lı te­le­fon du­yur­ma ge­le­ne­ği­ni son­lan­dı­ra­cak. Ja­pon üre­ti­ci­nin önü­müz­de­ki yıl odak­la­na­ca­ğı akıl­lı te­le­fon Xpe­ri­a Z4 ola­cak. Te­le­fon­da yük­sek ola­sı­lık­la 5.5 inç bü­yük­lü­ğün­de Qu­ad HD ek­ran ve 64bit des­tek su­nan Snap­dra­gon 810 iş­lem­ci kul­la­nı­la­cak. Ci­haz yi­ne su ge­çir­me­ye­cek.

Bugün
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI