Bugun...


1500 Suriyelinin ‘protez’ mutluluğu
Suudi Arabistan ile Avrupa’da Suriyeli işadamları tarafından kurulan 3 vakıf, ülkelerindeki iç savaşta ayaklarını ve kollarını kaybedenler için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir protez merkezi açtı.

facebook-paylas
Tarih: 14-08-2015 18:52
         
1500 Suriyelinin ‘protez’ mutluluğu

Suudi Arabistan ile Avrupa’da Suriyeli işadamları tarafından kurulan 3 vakıf, ülkelerindeki iç savaşta ayaklarını ve kollarını kaybedenler için Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde bir protez merkezi açtı. 2.5 yıl önce kurulan merkezde 200’ü çocuk 1500 Suriyeliye protez kol ve bacak takıldı.

‘Ücret almıyoruz’
Merkezin müdürü Raif El Mısrı, masrafların üç vakıf tarafından karşılandığını belirterek, “İnsanlarımız gördükleri bir dizi tedaviden sonra geldikleri merkezimizde hem uzuvlarına kavuşuyor, hem de psikolojik destek görüyor. İstedikleri zaman gelip kontrollerini de yaptıranlar var. Onlardan ücret almıyoruz” dedi.
Protez kol ve bacak takılan 1500 kişiden 200’ünü çocuklar oluşturuyor. Özellikle savaşta bacaklarını kaybeden çocuklar, takılan protezle hayatlarına devam ediyor. Protez bacak takıldıktan sonra tekrar yürümeye başlayan çocukların sevinci gözlerine yansıyor.

Milliyet
İkinci Bölge Haber olarak yayınladığımız tüm haberlerin kaynağını belirterek, hiçbir habere editoryal müdahalede bulunmadan, Kategori sayfalarımızda yer almaktadır.
Haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberin kaynağını gösterdiğimiz basın kuruluşlarıdır

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
YUKARI